X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
Audio
  • Dublin, Belfast, Wiedeń - galeria 360, ekologia i post prawda. Polecamy galerie na świecie (Stacja kultura/Czwórka)
Wes Anderson na festiwalu w Cannes w 2012 roku
Wes Anderson na festiwalu w Cannes w 2012 rokuFoto: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Kiliś Loba Szpunar 1200.jpg
Arena Design Awards 2019. Poznajcie najlepszych polskich projektantów

- Zapraszamy współczesnych twórców: artystów, kuratorów, krytyków do stworzenia własnych wystaw wykorzystując eksponaty, które posiadamy w swojej kolekcji. Mogą wybrać co zechcą, ale jest jeden warunek - muszą stworzyć coś nieoczywistego i nieakademickiego.

- To właśnie zrobili dla nas Wes Anderson i Juman Malouf. Wydobyli eksponaty z wszystkich naszych kolekcji, również etnograficznej i teatralnej. Stworzyli własną wersję gabinetu osobliwości - opisywała Sabine Haag.

Zobacz zapowiedź wystawy "Spitzmaus Mummy in a Coffin and Other Treasures from the Kunsthistorisches Museum":

Z Wiednia przenieśliśmy się do Gaviria Palace w Madrycie, gdzie do 24 lutego trwa wystawa prac Tamary Łempickiej - polskiej artystki nazywanej królową art deco. - Tworzyła głównie w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Portretowała ówczesnych celebrytów - artystów i arystokrację. Jej obrazy to piękne, lekko kubistyczne formy i nasycone kolory, których wartość wciąż rośnie. W zeszłym roku jej prace biły rekordy sprzedaży - mówiły Dominika Klimek i Katarzyna Dydo.

Opowiedzieliśmy o The Mac Gallery w Belfaście i zajrzeliśmy na stronę Narodowej Galerii Irlandii, gdzie m.in. możemy oglądać obiekty muzealne w 360 stopniach, rozmawialiśmy o ikonie szkockiej secesji - projektancie, architekcie i malarzu Charlesie Rennie Mackintoshu, któremu została poświęcona jedna z wystaw w Liverpoolu, znajdzie się też coś dla miłośników poezji. Więcej w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Dominika Klimek

Gość: Sabine Haag (dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu)

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekcja mody Diora i motywy animalistyczne w kulturze

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 16:35
- Zaczynamy od podróży do Denver, gdzie przyglądamy się wystawie "Zwierzęta w sztuce", a te, występują tam pod wieloma postaciami - mówiła dziennikarka Czwórki Dominika Klimek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Londyn, Lizbona, Bratysława

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:46
- W Muzeum Coleçao Berardo zobaczymy wystawę, która łączy dwa zupełnie różne kraje Chiny i Portugalię - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Helen Levitt i Ed Ruscha na wystawach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:59
Nazywana jest najmniej znaną z najważniejszych postaci w historii amerykańskiej fotografii XX wieku. Porównywana z Henrim Cartierem-Bressonem czy Walkerem Evansem, przez niemal 70 lat tworzyła zdjęcia, które stały się niezwykle wyrazistą dokumentacją przekroju społecznego Nowego Jorku.
rozwiń zwiń