Stephen King, Bev Vincent i ich 17 podniebnych koszmarów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 14:11
To zbiór opowiadań o tematyce lotniczej, utrzymanych w konwencji horroru, których autorami są tacy klasycy jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Arthur Conan Doyle, Roald Dahl czy Dan Simmons. Całość pod redakcją dwóch mistrzów tego gatunku.
Audio
  • Zbiór opowiadań "17 podniebnych koszmarów" poleca Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Mysticsartdesign/Pixabay.com

neverworld wake 1200.jpg
"Neverworld wake". Nieświat między przyjaźnią a zbrodnią

To książka o nieszczęściach, które mogą nas spotkać, gdy jesteśmy kilka kilometrów nad ziemią i pędzimy z prędkością kilkuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze, pełnej obcych i tak naprawdę nieobliczalnych ludzi. - Tak latanie widzą redaktorzy "17 podniebnych koszmarów" - mówiła Kinga Michalska. - Autorzy stwierdzili, że skoro tyle osób ma tak wiele wyobrażeń o tym, co złego może się stać podczas lotu samolotem, a jednocześnie nie rezygnuje z latania, to taka antologia znajdzie wielu odbiorców - tłumaczyła Michalska. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki w Czwórce >>>

Zaletą tej antologii jest różnorodność opowiadań. Mamy motyw podróży w czasie, elementy fantasy, ale także kryminał w konwencji zamkniętego pokoju Kinga Michalska

Na kartach "17 podniebnych koszmarów" znalazło się m.in. opowiadanie syna Stephena Kinga, historia oparta na faktach pióra sir Arthura Conan Doyle'a, ale także wiersz o pewnej kobiecie, która przeżyła upadek z samolotu. Kim jest stały współpracownik Kinga Bev Vincent i dlaczego zaczął zbierać opowiadania związane z lękiem przed lataniem? Jak doszło do stworzenia tej niezwykłej antologii? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 5.03.2019

Godzina emisji: 11.40

kd/pj

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki. "Dunbar" - ciemne strony życia brytyjskich arystokratów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 14:22
- To historia oparta na schematach rodziny i pewnej tragicznej w skutkach pomyłki. Potentat medialny Henry Dunbar pada ofiarą swoich dwóch wyrachowanych córek, które chcą przejąć rodzinny biznes - opowiada o książce Edwarda St Aubyna Kinga Michalska.
rozwiń zwiń