Polecamy książki. Shari Lapena i jej "Niechciany gość"

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 15:04
"Niechciany gość" to pełen niespodziewanych zwrotów akcji kryminał z elementami thrillera psychologicznego, napisany przez autorkę bestsellerów "Para zza ściany" i "Nieznajoma w domu".
Audio
  • O książce "Niechciany gość" opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: mat. pras.

dzieci sekty 1200.jpg
Manipulacja i tyrania - to wydarzyło się naprawdę

Gdy nadchodzi burza śnieżna, w pewnym luksusowym hotelu w… gaśnie prąd. Odizolowani od świata goście, w zupełnej ciemności, stają się świadkami zbrodni. - Po tajemniczej kobiecie, szybko zaczynają ginąć kolejne osoby. Wiadomo, ze morderca jest wśród gości hotelu, rośnie niepokój i lęki, na jaw wychodzą kolejne sekrety - opowiadała Kinga Michalska.

Autorka, kanadyjska pisarka Shari Lapena, znana jest także m.in. z bestsellerów "Para zza ściany" - o zaginionym dziecku i koszmarze młodych rodziców, i "Nieznajoma w domu", kryzysie małżeńskim. Zanim Shari Lapena została pisarką była m.in. nauczycielką i prawnikiem. Jak doświadczenia zawodowe przekłada na historie opisane w książkach? Czym "Niechciany gość" zaskoczy czytelników, w czym ta książka podobna jest do kryminałów Agathy Christie i dlaczego nie należy czytać jej… w nocy? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 29.01.2019

Godzina emisji: 11.40

kd

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kartagina" - między kryminałem a literacką panoramą Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 15:42
- Wyrafinowany kryminał, misternie ułożona, pełna łamigłówek i niedopowiedzeń opowieść - mówiła o książce Joyce Carol Oates Czwórkowa ekspertka literacka Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czarnooka blondynka": klasyczna intryga w stylu noir

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:03
- To twórcza kontynuacja powieści detektywistycznych Raymonda Chandlera, twórcy postaci Philipa Marlowa, symbolu gatunku noir - mówiła Kinga Michalska o książce Benjamina Blacka.
rozwiń zwiń