"Poles" fotograficzna próba uchwycenia ducha imprezy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:47
- Zaczęłam imprezować i pojawiło się pytanie, czy to się da powiązać z dorosłością? - mówi Lulu Zubczyńska, autorka projektu "Poles", który jest równocześnie jej pracą magisterską. 
Audio
  • Jak imprezują młodzi Polacy? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Pressmaster

- Zawsze robiłam zdjęcia na "domówkach", postanowiłam ten pomysł rozwinąć - mówi rozmówczyni Oli Opali. - Rozwinęło się to w projekt portretowy, a następnie w magisterkę i pytanie: Czy dorosły człowiek imprezuje? Czy imprezowanie wpływa na to, czy się jest dorosłym? - opowiada. 

Projekt "Poles" to zbiór fotografii opisujący realia polskiej, alternatywnej imprezy w większych miastach, jak Warszawa, Poznań, Kraków. Swym zasięgiem obejmujący też letnie festiwale. 

Studia na kierunku dokumentalistyka pozwoliły Lulu Zubczyńskiej podjąć próbę uchwycenia ducha takiej imprezy. Dały też pewne odpowiedzi na postawione w tytule dyplomu pytania. Jakie? Więcej na ten temat w materiale Oli Opali

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 11.03.2019

Godzina emisji: 11.48

pj

Czytaj także

"Roses for Mother". O wystawie, która może być hołdem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:20
- Optymizmowi zawdzięczam to, że moje najbardziej szalone pomysły stają się realne. I tak też stało się w przypadku wystawy "Roses for Mother" - opowiada fotograf Dominik Tarabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Are You A Rebel? O fotografiach, w których słychać muzykę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:20
Jak wyglądała polska scena muzyczna w latach 90.? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na wystawie "Are You A Rebel". -  Zdjęcia Andrzeja Georgiewa są jak migawki. To kadry, które natychmiast przenoszą nas pod scenę - opowiada Karolina Puchała-Rojek, prezeska Fundacji Archeologia Fotografii.
rozwiń zwiń