Od płomienia do drucika. Światło wyrusza w podróż

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 13:37
- Seria spotkań "Light on tour", czyli prelekcje o designie i o świetle, ma swoja genezę w wystawie, która nazywała się "Spektrum Światła. Dizajn i fotony " - opowiada Anna Diduch historyk sztuki, redaktor naczelna magazynu "Priv". 
Audio
  • Anna Diduch opowiada o cyklu spotkań "Light on tour" (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- Ekspozycja odbyła się w Kielcach w Instytucie Designu. Podejmowała temat pomiędzy designem, a światłem - wyjaśnia rozmówczyni Oli Opali. - Wątki, które zostały częściowo poruszone na wystawie, zostały tam zarysowane, teraz będę rozwijać podczas kolejnych odcinków cyklu "Light on tour".  Tak, jak podróżuje światło, podróżują też prelekcje o świetle - dodaje. 

Pierwszy odcinek "Light on tour" odbędzie się w Poznaniu i będzie poświęcony transformacjom, temu w jaki sposób myślenie o świetle przechodziło kolejne etapy na przestrzeni XX wieku. 

Kiedy mówimy o początku rewolucji, jeśli chodzi o kształt światła? Jaki będzie światło w 2030 roku? Gdzie dziś designerzy szukają inspiracji? Więcej na ten temat w materiale Oli Opali

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 11.48

pj/kul

Czytaj także

Marka w naszym życiu. Jak kierują nami Coca-cola czy Gwiezdne wojny

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 15:01
Marcin Napiórkowski, kulturoznawca, badacz mitów, założył, że wiele marek kieruje naszym życiem. Tropił to i badał, a efektem jego pracy jest książka "Kod kapitalizmu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Poles" fotograficzna próba uchwycenia ducha imprezy

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 14:47
- Zaczęłam imprezować i pojawiło się pytanie, czy to się da powiązać z dorosłością? - mówi Lulu Zubczyńska, autorka projektu "Poles", który jest równocześnie jej pracą magisterską. 
rozwiń zwiń