Premiery filmowe: "John Wick 3", "Tolkien", "Let's Dance"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 14:00
Keanu Reeves uchwycony w balecie śmierci, Tolkien na drodze do "Władcy pierścieni" i "roztańczeni pomyleni". Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
Audio
  • Kinowe premiery poleca Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Premiera filmu John Wick 3 w Bangkoku
Premiera filmu "John Wick 3' w BangkokuFoto: Sarunyu L/Shutterstock.com

W ten weekend na ekrany kin już po raz trzeci powraca John Wick. - Tym razem nasz bohater próbuje opuścić Nowy Jork po tym, jak zostaje wydalony z organizacji zabójców za morderstwo członka Wysokiego Stołu - opowiada gość Czwórki. - Ale fabuła w tej filmowej serii nie jest aż tak ważna, jak ekscytujące sceny akcji. A tych oczywiście nie brakuje - dodaje.

Zobacz zwiastun

"Tolkien" w reż. Dome'a Karukoskiego ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. - Biorąc pod uwagę jak pomnikowy i laurkowy jest ten film, dziwi mnie to, że spadkobiercy Tolkiena nie są zadowoleni, że ten obraz powstał. Może zirytowali się, że filmowy Tolkien jest "podkoloryzowany" - mówi krytyk filmowy.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński ocenia także komediodramat "Let's Dance" będący francuską odpowiedzią na "Step Up".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 11.15

kul/kd

Czytaj także

Serialowa wiosna. Jak zakończy się "Gra o Tron"?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 17:40
- Producenci "Gry o Tron" wiedzą jak zmylić widza, więc wszystko to, czym dysponujemy przed premierą ostatniego sezonu, to tylko przypuszczenia i plotki - opowiada Kamil Śmiałkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Niedobrani", "Słodki koniec dnia", "Podły, okrutny, zły"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 13:00
Przed nami bardzo dobrze nakręcony weekend. Na ekrany kin wejdzie 9 nowych tytułów - w tym komedia z Charlize Theron i Sethem Rogenem, nowy film Jacka Borcucha i opowieść o seryjnym mordercy z Zakciem Efronem w roli głównej.
rozwiń zwiń