X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Farba znaczy krew. Kobiety o kobietach i malarstwie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:03
- Tytuł wystawy "Farba znaczy krew" to przewrotne siegnięcie po tytuł innego utworu kultury - książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego - wyjaśnia Natalia Sielewicz, kuratorka ekspozycji w MSN. - Publikacja była pewnego rodzaju comingoutem, opisaniem całego procederu myśliwstwa - dodaje. 
Audio
  • Natalia Sielewicz opowiada o ekspozycji "Farba znaczy krew" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Czwórka/Stacja Kultura)
Martyna Czech, Twoja na zawsze, 2018, olej, płótno, 100 x 70 cm. Dzięki uprzejmości artystki (fragment pracy)
Martyna Czech, Twoja na zawsze, 2018, olej, płótno, 100 x 70 cm. Dzięki uprzejmości artystki (fragment pracy)Foto: mat.pras./Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

- Ekspozycja "Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie" jest prezentacją prac 50 współczesnych artystek, malarek z Polski i zagranicy. One w swojej twórczości z jednej strony odwołują się do tego, jak kobieca seksualność, cielesność, specyficzna emocjonalność były przedstawiane w tradycji - malarstwa dawnego i tradycji awangardowej. Dekonstruują różne stereotypy, do których przywykliśmy, patrząc na to, co w muzeach, prywatnych kolekcjach na przestrzeni dziejów - wyjaśnia Natalia Sielewicz. - A z drugiej strony proponują też nową, pokoleniową wizję tych tematów - sięgając po poczucie sprawczości, autonomiczności - dodaje. 

Bardzo ciekawy, specyficzny, jest układ wystawy. Jak zauważa Kasia Dydo - zwiedzający w pewien sposób gubi się w muzeum. Kuratorka wyjaśnia, że to zabieg świadomy. Wystawa jest pełna dwuznaczności, pragnie unikać klasyfikacji i chce deklasyfikować stereotypy. Ma wystawie brakuje obrazu, który był dużą inspiracją do powstania ekspozycji? Co to za obraz i czemu nie zobaczymy go w Warszawie? Jaki obraz otwiera wystawę? Jak widzą siebie malarki? A także jaki jest mężczyzna na tej ekspozyji? O tym w rozmowie ze "Stacji Kultura". 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Natalia Sielewicz (kuratorka wystawy "Farba znaczy krew")

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 10.14

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń