"Wielkie kłamstewka". Czy drugi sezon nakręcono dla Meryl Streep?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 17:23
- Pojawia się coraz więcej opinii, że drugi sezon "Wielkich kłamstewek" nie był potrzebny - mówiła szefowa działu kultury "Elle" Anna Luboń. - Może jest w tym trochę prawdy, ale nadal uważam, że byłoby szkoda, gdyby tak dobry scenariusz został zamknięty po pierwszym sezonie. 
Audio
  • "Wielkie kłamstewka", "Czarnobyl", "Sukcesja". Anna Luboń poleca seriale (Stacja kultura/Czwórka)
Shailene Woodley, Zoe Kravitz, Laura Dern, Reese Witherspoon, Meryl Streep, Nicole Kidman podczas premiery 2. sezonu Wielkich kłamstewek
Shailene Woodley, Zoe Kravitz, Laura Dern, Reese Witherspoon, Meryl Streep, Nicole Kidman podczas premiery 2. sezonu "Wielkich kłamstewek"Foto: Shutterstock/lev radin

Z pozoru idylliczna czołówka "Wielkich kłamstewek" napawa niepokojem. Jest w niej pewne memento, że nic co dobre nie trwa wiecznie Anna Luboń

- Wielu oprócz fabuły docenia również klimat serialu. Ja nie chciałabym się w nim znaleźć. To miasto mnie przeraża, a w trakcie rozwoju wydarzeń okazuje się też, jak bardzo nietrwałe jest szczęście wiodących z pozoru idealne życie bohaterek. Pomimo niezwykłej dekoracyjności serialu rozgrywa się tu prawdziwe życie - komentowała. 

Siłą "Czarnobyla" jest to, że z jednej strony wpisuje się w popularny nurt seriali katastroficznych, z drugiej to historia wydarzyła się naprawdę Anna Luboń

Kolejną propozycją od Anny Luboń jest serial "Czarnobyl", opowiadający o katastrofie 26 kwietnia 1986 roku w elektrowni jądrowej na Ukrainie, wokół którego od dnia premiery pojawiło się bardzo dużo kontrowersji. - O tym serialu trzeba cały czas mówić - oceniała Anna Luboń. - To moim zdaniem jeden z najlepszych seriali, jakie dotąd powstały - zapewniała. 


Jakie wątki rozstaną rozwiązane w drugim sezonie "Wielkich kłamstewek", czy kolejna cześć opowieści była potrzebna? Gdzie pojawiają się wątki nawiązujące do klasycznej struktury baśni? Jak wypada na tle pierwszego sezonu i jak ocenia go Anna Luboń? Dlaczego warto obejrzeć serial "Czarnobyl", ile jest w nim faktów, a ile autorskiej narracji? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy, w którym opowiadaliśmy też o serialu "Sukcesja" .

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa kultury magazynu "Elle")

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 10.07

ac/kd

Czytaj także

"Kidding" z Jimem Carrey'em. Smutek w oczach komika

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 13:03
Na platformie streamingowej HBO pojawił się już serial "Kidding" z Jimem Carrey'em w roli głównej. Choć tytuł może wskazywać inaczej, fabule daleko jest do komedii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielkie kłamstewka" wracają do gry. Razem z nimi Meryl Streep

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 15:15
10 czerwca odbędzie się premiera drugiego sezonu serialu "Wielkie kłamstewka". - Do serialu dołączyła Meryl Streep w roli teściowej i wiele wskazuje, że to ona będzie grać pierwsze skrzypce w tej kontynuacji - zapowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale na czerwiec: "What/If", "Rok za rokiem" i "Zasada przyjemności"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 17:20
- Renée Zellweger już nie jest roztrzepaną Briget Jones tylko bardzo bogatą inwestorką, która postanawia wesprzeć finansowo start-up zajmujący się szukaniem Graala, czyli lekarstwa na raka - o serialu "What/If" opowiada Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kłamstwa", "Wielkie kłamstewka", "Russian Doll". Anna Luboń poleca seriale

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 16:06
Na małe ekrany powraca drugi sezon serialu "Wielkie kłamstewka". Pierwszy sezon szturmem zdobył uznanie widzów i krytków. Jak na tym tle wypada jego kontynuacja?
rozwiń zwiń