"Kłamstwa", "Wielkie kłamstewka", "Russian Doll". Anna Luboń poleca seriale

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2019 16:06
Na małe ekrany powraca drugi sezon serialu "Wielkie kłamstewka". Pierwszy sezon szturmem zdobył uznanie widzów i krytków. Jak na tym tle wypada jego kontynuacja?
Audio
  • Seriale w czerwcu. Na co warto zwrócić uwagę? (Stacja kultura/Czwórka)
Obsada serialu Wielkie kłamstewka: Reese Witherspoon, Zoe Kravitz, Laura Dern, Shailene Woodley, Nicole Kidman
Obsada serialu "Wielkie kłamstewka": Reese Witherspoon, Zoe Kravitz, Laura Dern, Shailene Woodley, Nicole KidmanFoto: Shuttersotck/lev radin

Za sukces pierwszej części historii odpowiada kanadyjski producent i scenarzysta Jean-Marc Vallée. W nowym sezonie zastąpiła go kobieta - brytyjska reżyserka i scenarzystka Andrea Arnold autorka takich filmów jak "American Honey" czy "Fish Tank".

- Nie wyobrażałam sobie, że ktokolwiek poza Jeanem-Marcem Vallée mógłby zająć się reżyserią "Wielkich kłamstewek", ale zmiana, jak widać wyszła serialowi na dobre - komentowała  szefowa działu kultury magazynu"Elle" Anna Luboń.


- Fabuła jest mniej skomplikowana i bardziej treściwa. W obsadzie pojawiła się wspaniała Meryl Streep - dodawała. Producentką serialu jest m.in. Reese Witherspoon - zainwestowała w projekt, który jako jeden z pierwszych na małym ekranie opowiada o problemach współczesnych kobiet rozpoczynając tym samym w kinematografii pewien trend. - Ten serial opowiada o przemocy. W małym amerykańskim miasteczku została popełniona zbrodnia w którą zamieszanych jet pięć kobiet. W drugim sezonie spotykamy je na kilka miesięcy po tamtym wydarzeniu, obserwujemy, jak radzą sobie z tą sytuacją. Choć na pierwszy rzut oka każda z nich wydaje się uosobieniem szczęścia, to szybko przekonujemy się, że nie chcielibyśmy znaleźć się na ich miejscu - przypominała.

W audycji rozmawialiśmy też o produkcji brytyjskiej pt. "Kłamstwa" oraz drugim sezonie serialu "Russian Doll". Jak oceniła je Anna Luboń? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń

Data emisji: 13.06.2019

Godzina emisji: 10.16

Czytaj także

"Kemping", "The Kominsky Method". Polecamy seriale nominowane do Złotych Globów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 12:44
Ogłoszono nominacje do Złotych Globów 2019. Wśród nich m.in. polecane w "Stacji kultura" "Obsesja Eve", "The Kominsky Method", czy "Bodyguard". Jak oceniła je Anna Luboń?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale na święta. Prawdziwie rodzinne propozycje

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 13:50
- Jeśli serial "Kochane kłopoty" miałby być świąteczną potrawą, to byłby najsłodszym ciastem z wigilijnego stołu - mówiła dziennikarka Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serialowe nowości i powroty: "Ty", "Ucieczka z Dannemory", powstanie prequel "Gry o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:46
26 grudnia swoją premierę miał pierwszy sezon serialu "Ty". - To propozycja dla fanów takich produkcji, jak "Plotkara", "Dexter" i "Dziewczyny", serial, który pokochamy, albo znienawidzimy - mówiła szefowa działu kultury magazynu "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polityka w serialach. Anna Luboń poleca "MotherFatherSon" i "Figurantkę"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:54
"MotherFatherSon" to propozycja od BBC, która pojawiła się na początku tego roku. W thrillerze z kryminalną intrygą w tle zobaczymy m.in. Richarda Gere'a, Helen McCrory i Billy'ego Howle'a.
rozwiń zwiń