Centrum Kultury Filmowej. "Bo jeden obraz wart jest tysiąca słów"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 16:58
Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy powstało w maju tego roku. To instytucja, która ma na celu m.in. popularyzację kultury i kształtowanie świadomego widza. - Wierzymy, że filmy mogą zmieniać świat - mówiła zastępczyni szefowej CKF Katarzyna Ślesicka w Czwórce. 
Audio
  • O działalności Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy opowiada Katarzyna Ślesicka (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: J. Henning Buchholz/Shutterstock

Trzeba mieć jakieś idee. Wierzymy, że sztuka i kultura sprawiają, że jesteśmy lepszymi ludźmi. Ze w ogóle jesteśmy ludźmi. Katarzyna Ślesicka

- Prezentacja ambitnego repertuaru, spotkania z twórcami, warsztaty, programy edukacyjne przeznaczone dla różnych grup wiekowych - wymieniała cele CKF Katarzyna Ślesicka. Jak podkreślała, to nie jest instytucja branżowa. - Oczywiście chcemy współpracować z branżą filmową skoncentrowaną w Warszawie, ale nasze działania mają być dostępne dla każdego, oferta skierowana jest głównie do warszawiaków - mówiła rozmówczyni Kasi Dydo.

W jaki sposób instytucje związane z filmem i kulturą mogą wpłynąć na codzienne życie każdego z nas? I czym jeszcze zajmować się będą przedstawiciele stołecznego entrum Kultury Filmowej? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Katarzyna Ślesicka (z-ca dyrektora CKF, a także kierownik Działu Edukacji)

Data emisji: 25.07.2019

Godzina emisji: 10.40

kd/ac

 


Czytaj także

Premiery filmowe: "Anna", "Ja teraz kłamię" i "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:48
Jedną z premier omawianych przez Łukasza Muszyńskiego była "Anna" w reżyserii Luca Bessona. - Ten reżyser robił filmy o silnych kobietach zanim to stało się modne. Wystarczy spojrzeć na takie obrazy jak Nikita, czy "Leon Zawodowiec"- mówił krytyk filmowy.
rozwiń zwiń