X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiery tygodnia. "Historyczny bryk", "ciepła satyra" i "inspirowana Lemem opowieść o relacji"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:20
Na ekranach polskich kin możemy już oglądać "Piłsudskiego" Michała Rosy, kontynuację serialu "Downton Abbey" i "Głos Pana". 
Audio
  • Łukasz Muszyński opowiada o najnowszych premierach kinowych (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Piłsudski. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Borys Szyc
Kadr z filmu "Piłsudski". W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Borys SzycFoto: mat. promocyjne / Next Film / fot. Jarosław Sosiński

"Piłsudski" to jedna z największych polskich produkcji historycznych ostatnich lat. Michał Rosa, reżyser m.in. "Co słonko widziało", "Szczęścia świata", "Ciszy" i części odcinków "Czasu honoru", tym razem podjął się dużego przedsięwzięcia. - W przypadku obrazu "Piłsudski" Michał Rosa jest i autorem scenariusza i reżyserem - podkreśla Łukasz Muszyński. - Gdy zdjęcia się rozpoczęły Rosa zapowiadał, że "Piłsudski" pokaże nam zupełnie inną twarz jednego z ojców niepodległej Polski. Dowiadujemy się, że był barwną osobowością, nie tylko postacią z pomnika, mężem stanu, ale też facetem, który miał niezwykle wysokie libido, był pieniaczem i terrorystą - dokonywał zamachów terrorystycznych. Oczywiście historycy o tym wiedzą doskonale. To nie są fakty trzymane w tajnych teczkach, ale dla masowego widza to będzie coś ciekawego. Sam film nie zrobił na mnie dużego wrażenia, wydał mi się brykiem historycznym zainscenizowanym w konwencji "Sensacje XX wieku", ale z większym budżetem - dodaje. 

A jak w roli Józefa Piłsudskiego sprawdził się Borys Szyc? Jak przedstawione są kobiety wodza Polski? Czy film ma szanse na Złote Lwy na FPFF w Gdyni? O tym m.in. w nagraniu z audycji. 


Druga propozycja przygotowana przez Łukasza Muszyńskiego to "Dowton Abbey", film głównie dla fanów sześciu sezonów serialu pod tym samym tytułem. - Fani tego świata w filmie odnajdą się doskonale, pozostali mogą się czuć troszkę zagubieni, bo bohaterowie niosą ze sobą duży bagaż doświadczeń, wspomnień, emocji - mówi krytyk filmowy. 

"Downton Abbey" to opowieść o tytułowej posiadłości, w której mieszka arystokratyczna rodzina i jej służba. - Serial portretuje społeczeństwo klasowe w Wielkiej Brytanii, w czasach międzywojennych - przybliża gość Kasi Dydo. - Są tu smaczki, napięcia, romanse, intrygi. To ciepła satyra - dodaje.

Filmem, którego powinniśmy szukać w kinach studyjnych jest "Głos Pana", a wyreżyserował go György Pálfi, inspirowany prozą Stanisława Lema, jedną z wybitniejszych jego powieści, a jednocześnie będący jej kontynuacją. - "Głos Pana" to opowieść profesora matematyki Petera Hogartha, który zostaje zaproszony do wzięcia udziału w tajnym projekcie naukowo-militarnym - chodzi o deszyfrowanie kodu od innej cywilizacji z kosmosu - opowiada Łukasz Muszyński. - W filmie jest też syn naukowca. To opowieść o relacji miedzy nieobecnym ojcem, a synem - dodaje. 

Więcej na temat wszystkich filmów, w nagraniu z audycji "Stacja Kultura". 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 13.09.2019

Godzina emisji: 10.12

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Aladyn", "Brightburn: Syn ciemności"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 13:20
Disney "uczłowiecza" Aladyna, David Yarovesky straszy "Synem ciemności", a Jeanne Herry opowiada o "Wymarzonym". Na co w weekend wybrać się do kina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Anna", "Ja teraz kłamię" i "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:48
Jedną z premier omawianych przez Łukasza Muszyńskiego była "Anna" w reżyserii Luca Bessona. - Ten reżyser robił filmy o silnych kobietach zanim to stało się modne. Wystarczy spojrzeć na takie obrazy jak Nikita, czy "Leon Zawodowiec"- mówił krytyk filmowy.
rozwiń zwiń