Piątek oczekiwanych premier. "Parasite" ze Złotą Palmą. "Ad Astra" z Bradem Pittem i "Rambo"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 11:52
Kinomaniaków czeka trudny wybór. Łukasz Muszyński dzieli się swoimi wrażeniami na temat filmów, które dziś wchodzą do kin, ale czy to coś ułatwia?
Audio
  • Łukasz Muszyński poleca filmowe premiery tygodnia (Stacja Kultura/Czwórka)
Brad Pitt, Ruth Negga, James Gray i Liv Tyler przed pokazem filmu Ad Astra podczas 76. Festiwalu Filmowego w Wenecji
Brad Pitt, Ruth Negga, James Gray i Liv Tyler przed pokazem filmu "Ad Astra" podczas 76. Festiwalu Filmowego w WenecjiFoto: Shutterstock/Denis Makarenko

Ten piątek to dzień premier filmowych, których nie można nie zobaczyć. - "Parasite" to zdobywca Złotej Palmy na festiwalu w Cannes. Miał tam swoją premierę, ale dokładnie w tym samym dniu, swój obraz pokazywał Quentin Tarantino. Przez to "Parasite" został lekko przyćmiony, ale to on otrzymał nagrodę - opowiada Łukasz Muszyński. - To film, który łączy wiele gatunków, mamy tu dreszczowiec, czarną komedię, rodzinny dramat i to wszystko jest podlane społecznym sosem, opowieścią o zderzeniu klas, o tym kto pasożytuje na kim - dodaje. 

Łukasz Muszyński podkreśla, że film Joon-ho Bonga ma kilka świetnych zwrotów akcji. Jako europejczycy też bez problemu odnajdziemy się w tym koreańskim kinie. 


- "Ad Astra" to typowa, duża, hollywoodzka produkcja. Ten film opiera się na kreacji stworzonej przez Brada Pitta - mówi krytyk filmowy. - Wciela się on w rolę kosmonauty, który wyrusza na Neptun, śladami swego ojca. Jest to misja, która ma przeciwdziałać zagładzie ludzkości - dodaje.  

Gość Kasi Dydo podkreśla, że na szczególną uwagę zasługuje oryginalny pomysł scenarzystów, opowieść nie opiera się na żadnej książce. Obok obrazu kosmosu mamy też obraz rodziny. - Dzięki temu film jest i efektowny i kameralny - mówi Muszyński. - Dodatkowo ma bardzo ładne przesłanie. 

Ci, którzy od wielu lat wraz z braćmi, ojcami i wujkami oglądali każdą część opowieści o Rambo, z pewnością nie przegapią dzisiejszej premiery "Rambo: Ostatnia krew". - Ta seria liczy już 37 lat - podkreśla Łukasz Muszyński. - I tak Sylvester Stalone sobie wraca, a to jako Rocky, a to jako Rambo - dodaje. 

Więcej o dzisiejszych premierach filmowych - w załączonej rozmowie Kasi Dydo z Łukaszem Muszyńskim. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 10.12

pj/kd

Czytaj także

Premiery filmowe: "Anna", "Ja teraz kłamię" i "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:48
Jedną z premier omawianych przez Łukasza Muszyńskiego była "Anna" w reżyserii Luca Bessona. - Ten reżyser robił filmy o silnych kobietach zanim to stało się modne. Wystarczy spojrzeć na takie obrazy jak Nikita, czy "Leon Zawodowiec"- mówił krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery tygodnia. "Historyczny bryk", "ciepła satyra" i "inspirowana Lemem opowieść o relacji"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:20
Na ekranach polskich kin możemy już oglądać "Piłsudskiego" Michała Rosy, kontynuację serialu "Downton Abbey" i "Głos Pana". 
rozwiń zwiń