Trzymający w napięciu kryminał i polityczna satyra. Anna Luboń poleca seriale

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 15:09
Jeden pokój, cztery kraje i dwanaście spraw. Tak w największym skrócie można opisać fabułę serialu "The Criminal". 
Audio
  • "Criminal", "The Politican", "Kierunek: Noc". Anna Luboń poleca seriale (Stacja kultura/Czwórka)
Aktorka Gwyneth Paltrow na premierze serialu The Politican
Aktorka Gwyneth Paltrow na premierze serialu "The Politican" Foto: lev radin/Shutterstock

W tej produkcji głównymi bohaterami są słowa i gesty, antagonistą zaś jest zbrodnia. "The Criminal" to niepołączone ze sobą historie, rozgrywające się w czterech krajach: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i Niemczech. 

- Każdy odcinek to osobna historia rozgrywająca się w policyjnej sali przesłuchań. Fabuła jest jak gra. Każda jednostka ma tylko 24 godziny, w trakcie których muszą udowodnić winę, lub zasądzić niewinność przesłuchiwanego. Zegar cały czas tyka – mówiła Anna Luboń.


Kolejną propozycją od Anny Luboń jest debiutujący "The Politican", serial, który w Polsce nosi tytuł "Wybory Paytona Hobarta". To polityczna satyra opowiadająca o aspirującym młodym polityku, który od dziecka jest przekonany, że zostanie kolejnym prezydentem Stanów Zjednoczonych, podporządkowując wszystkie działania realizacji tego celu.

W serialu zobaczymy m.in. Gwyneth Paltrow, Jessicę Lange i Lucy Boynton. Za produkcję serialu odpowiada Ryan Murphy twórca m.in. takich filmów, jak "Jedz, módl się, kochaj", oraz seriali: "Pose", "Glee", "Konflikt Bette i Joan" czy "American Horror Story". - To satyra na współczesne społeczeństwo amerykańskie, gdzie w krzywym zwierciadle przedstawione są nie tylko wątki polityczne, ale również różnego rodzaju wykluczenia związane z orientacją seksualną, adopcją i nieuleczalnymi chorobami - komentowała dziennikarka. 

Więcej na temat najciekawszych premier ostatnich tygodni w rozmowie z Anną Luboń rozmawialiśmy m.in. o serialu "Kierunek: Noc" - polskiej adaptacji powieści Jacka Dukaja pt. "Starość Aksolotla". Czy warto zanurzyć się w tej historii? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń

Data emisji: 3.10.2019

Godzina emisji: 10.32

ac

Czytaj także

Seriale na święta. Prawdziwie rodzinne propozycje

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 13:50
- Jeśli serial "Kochane kłopoty" miałby być świąteczną potrawą, to byłby najsłodszym ciastem z wigilijnego stołu - mówiła dziennikarka Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serialowe nowości i powroty: "Ty", "Ucieczka z Dannemory", powstanie prequel "Gry o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:46
26 grudnia swoją premierę miał pierwszy sezon serialu "Ty". - To propozycja dla fanów takich produkcji, jak "Plotkara", "Dexter" i "Dziewczyny", serial, który pokochamy, albo znienawidzimy - mówiła szefowa działu kultury magazynu "Elle" Anna Luboń.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polityka w serialach. Anna Luboń poleca "MotherFatherSon" i "Figurantkę"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 14:54
"MotherFatherSon" to propozycja od BBC, która pojawiła się na początku tego roku. W thrillerze z kryminalną intrygą w tle zobaczymy m.in. Richarda Gere'a, Helen McCrory i Billy'ego Howle'a.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Instaserial, który walczy z nienawiścią w sieci

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 20:55
W najbliższy piątek, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego Instaserialu. 
rozwiń zwiń