X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na Stalowej kwitnie sztuka

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2019 12:36
Stalowa to warszawska ulica, wytyczona jeszcze przed wojną. W latach 90., jak cała Praga Północ, nie cieszyła się dobrą opinią, jednak w wiek XXI weszła pełna galerii i życia kulturalnego. 
Audio
  • Na Stalowa Art Weekend zapraszają Anna Madejska i Paulina Dmitruk (Stacja Kultura/Czwórka)
Ulica Stalowa w Warszawie
Ulica Stalowa w WarszawieFoto: Stalowa News

- Ta bardzo piękna historyczna ulica zaskarbiła sobie serca artystów i nie tylko - mówi Paulina Dmitruk, współorganizatorka Stalowa Art Weekend. - Na samej Stalowej i w jej najbliższej okolicy jest dziś aż 6 galerii sztuki: Pragaleria, Galeria Stalowa, Galeria Nizio, Po prawej stronie Wisły, Spektrum, Żywa galeria, a także liczne pracownie artystyczne. Charakterystyczną cechą Pragi jest też to, że ludzie tu lubią ze sobą współpracować. To wykorzystujemy podczas Stalowa Art Weekend - dodaje. 

Bez wątpienia na Stalową artystów, turystów, ale i mieszkańców Warszawy przyciąga wyjątkowa atmosfera ulicy, przepiękna przedwojenna architektura. Organizatorki Stalowa Art Weekend taką Stalową chcą zaprezentować podczas organizowanych spacerów, prowadzonych przez Praską Ferajnę. - Zapraszamy na spacery po galeriach, które zaczynamy już o 11.00 w sobotę i niedzielę, 19 i 20 października - mówi Anna Madejska. - Podczas wydarzenia zostanie otwartych aż 9 nowych wystaw. Będą oprowadzania z kuratorami, ale można je też odwiedzać na własną rękę - dodaje. 

Podczas Stalowa Art Weekend nie zabraknie wydarzeń filmowych, warsztatów czy spektaklu teatralnego. Czyje prace będzie można zobaczyć? Jakie pracownie odwiedzić? O tym m.in. w nagraniu rozmowy ze studia. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Paulina Dmitruk, Anna Madejska (organizatorski Stalowa Art Weekend) 

Data emisji: 7.10.2019

Godzina emisji: 10.14

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Slajdy z dzieciństwa, surrealizm i geometria

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:18
- Dzisiejsze zwiedzanie muzeów zaczynamy od Pragi, tam, w galerii Leica przez kilka najbliższych tygodni można oglądać prace Katy Sedlák - zapraszała dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Farba znaczy krew. Kobiety o kobietach i malarstwie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:03
- Tytuł wystawy "Farba znaczy krew" to przewrotne siegnięcie po tytuł innego utworu kultury - książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego - wyjaśnia Natalia Sielewicz, kuratorka ekspozycji w MSN. - Publikacja była pewnego rodzaju comingoutem, opisaniem całego procederu myśliwstwa - dodaje. 
rozwiń zwiń