X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Galerie dookoła świata: Slajdy z dzieciństwa, surrealizm i geometria

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:18
- Dzisiejsze zwiedzanie muzeów zaczynamy od Pragi, tam, w galerii Leica przez kilka najbliższych tygodni można oglądać prace Katy Sedlák - zapraszała dziennikarka Czwórki, Dominika Klimek.
Audio
  • Guðmundsdóttir, Sedlak, Kjarval, Erró. Polecamy wystawy na świecie (Stacja kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Free-Photos/Pixabay.com

fotel 366 shutterstock_689997184 1200x660.jpg
Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

O wystawie pt. "Dzieciństwo" opowiedziała jej kuratorka Veronika Markovičová. - Jest poświęcona trójce jej dzieci, dwóm synom i córce. Kata starała się uchwycić je podczas codziennych zajęć i zabaw w ogrodzie. Zdjęcia są proste, czarno-białe. Zostały wykonane w ciągu ostatnich pięciu lat, kiedy artystka zaczęła fotografować swoje dzieci. Jej projekt zakłada długoterminową realizację. Zakończy się, kiedy jej najmłodsze dziecko osiągnie dwudziesty rok życia - mówiła w rozmowie z Dominiką Klimek.

wystawa prasa gazeta dziewczyna 1200.jpg
Galerie dookoła świata: malarskie kamikadze, Gilbert i George w Helsinkach

Siłą zdjęć Sedkovej są proste kompozycje, dzięki którym silniej odczuwamy emocje. - Nie uwiecznia najważniejszych momentów w życiu swoich dzieci, ale te codzienne, które obrazują sposób postrzegania świata przez dzieci - opisywała Markovičová.

W audycji odwiedziliśmy także Isladię i Living Art Museum, w którym będzie można obejrzeć wystawę artystki Arny Óttarsdóttir, która o emocjach opowiada za pomocą kolorów, opowiedzieliśmy także o wyjątkowej czarno-białej kolekcji grafik islandzkiego artysty Erró pt. "Black and white" oraz geometrycznej wystawie "Circle, square and line" w Reykjavík Art Museum. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominika Klimek

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 10.40

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia designu. Ile o przywódcy mówi krzesło, na którym siedzi?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 13:41
W muzeum Vitra Design Museum otwarto wystawę poświęconą sztuce użytkowej. Opowiada ona równoległą historię przemian w dziedzinach polityki i designu, które - jak udowadniają kuratorzy "Sits of power" - przez dekady nieustannie się przenikały. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Helen Levitt i Ed Ruscha na wystawach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:59
Nazywana jest najmniej znaną z najważniejszych postaci w historii amerykańskiej fotografii XX wieku. Porównywana z Henrim Cartierem-Bressonem czy Walkerem Evansem, przez niemal 70 lat tworzyła zdjęcia, które stały się niezwykle wyrazistą dokumentacją przekroju społecznego Nowego Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 10:54
- Kunsthistorisches Museum to encyklopedyczne muzeum poświęcone dawnym mistrzom. Nie kolekcjonujemy sztuki nowoczesnej i współczesnej, ale chcemy docierać do sceny takiej sztuki - mówiła Sabine Haag dyrektor Kunsthistorisches Museum w Wiedniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galeria jak plac zabaw i wystawa na cześć ery minispódniczki

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 18:41
"Swinging London: A Lifestyle Revolution" to wystawa, która pzedstawia kolecję stojów, projektów i dodatatków, które w latach 50. ubiegłego wieku można było oglądać na brytyjskich ulicach.
rozwiń zwiń