Ptakova: "Kastaniety" są odgraniczeniem od rzeczy przeszłych

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:33
- Zawsze zaznaczam w mediach, że jestem poszukiwaczem i cały czas poszukuję - podkreśla Ptakova. - Myślę, że moja płyta będzie takim, dla mnie odkrywczym, elementem w życiu - dodaje. 
Audio
  • Ptakova opowiada o swoim singlu "Kastaniety", poszukiwaniach i pracy nad płytą (Stacja Kultura/Czwórka)
Ptakova
PtakovaFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Singiel "Kastaniety" to tekst, który bardzo dużo dla mnie znaczy. Jest przełomem, klapką. Pstryknęłam sobie palcami i powiedziałam: to już basta, dość, Natalia zacznij wreszcie słuchać siebie, i robić to, co chcesz i czego potrzebujesz - zdradza rozmówczyni Kasi Dydo. - Jest taki moment w życiu, kiedy zdajesz sobie sprawę, że spodnie, które nosiłaś całe, życie gdzieś cię uwierają i ja też gdzieś coś takiego odkryłam. Dużo rzeczy robiłam, które sprawiły mi radość i jestem z nich zadowolona, ale zobaczyłam, że tyle czasu straciłam, a nie słuchałam siebie - dodaje. 

Ptakova teraz szuka swojej przyszłości, "Kastanietami" odgranicza się od przeszłości. Zdradza, że poszukiwanie swojego rytmu to dla niej trudne zadanie, a w gąszczu rad gubi siebie. - Zaczęłam zagłębiać się w samą siebie zastanawiać się, co najbardziej lubię śpiewać - podkreśla w Czwórce. - Zaczęłam poznawać temat życia etnicznego, muzyki tradycyjnej. Ten folk, który jest w "Kastanietach" na pewno będzie na tej płycie - dodaje. 

Nad swoją debiutancką płytą Ptakova pracuje z Markiem Dziedzicem, producentem. Przyznaje, że duża część tego albumu będzie dziełem Marka. A jak powstały "Kastaniety", co ten tytuł ma wspólnego z własnym rytmem? Jaki deadline postawiła sobie artystka na wydanie płyty? I czego dziś słucha najchętniej? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ptakova

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 11.30

pj/ac

Czytaj także

Moniuszko "prześladował" Barbarę Wrońską. Dziś wspólnie grają dla ekologii

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 12:14
Rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki. - Ten komozytor to postać, która "prześladowała" mnie w muzycznej szkole podstawowej - zdradza Barbara Wrońska. - Zawsze ujmował mnie taką prostotą w melodii, jego melodie były chwytliwe, pewnie wywrotowe, jak na tamte czasy - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bovska z singlem "Leżałam": teraz moim celem jest działanie

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 20:33
Światło dzienne ujrzał właśnie nowy singiel Bovskiej "Leżałam". - To uniwersalna piosenka, o tym, co dzieje się, gdy pojawia się tęsknota za czymś nieuchwytnym, o potrzebie bliskości, ważnych momentach - mówiła wokalistka.
rozwiń zwiń