Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
Audio
  • O płycie "Syn miasta", współpracy z nowymi muzykami i planach na solową karierę - opowiada Muniek Staszczyk (Stacja Kultura/Czwórka)
Muniek Staszczyk
Muniek Staszczyk Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Jamal bajerski 1200.jpg
Jamal o "Czarnym motylu": to dla mnie nowe otwarcie

- Wśród utworów na nowej płycie będzie piosenka podarowana mi jesienią ubiegłego roku przez Dawida Podsiadło i Olka Świerkota. Już wówczas pomyślałem, że to powinien być mój singiel - wspominał Muniek Staszczyk i opowiadał o historii powstania tego numeru. - Ostatecznie fajnie wyszło, myślę, że zachowany został balans między nowymi brzmieniami a mną, jestem zadowolony. 

W rozmowie z Damianem Sikorskim artysta opowiadał też o tym, jak zamierza rozwijać swoją solową karierę. - Robię to, bo mam taką możliwość. Zawiesiłem T.Love, więc mogę troszkę "odpłynąć". Teraz interesuje mnie praca z nowymi ludźmi i w nowych warunkach. Jestem otwarty na muzyków młodego pokolenia - mówił Muniek Staszczyk.

Warto było długo pracować nad znalezieniem bandu. To, co dziś robię po prostu mnie nakręca. Fajnie złapaliśmy się z nowymi ludźmi, więc jestem bardzo ciekawy, co z tej współpracy wyjdzie Muniek Staszczyk

Na płycie "Syn miasta" znajdzie się w sumie 10 utworów, a premiera krążka zaplanowana została na 18 października 2019. Wiadomo już także, że promocyjna trasa koncertowa odbędzie się na początku przyszłego roku. Z kim współpracuje dziś Muniek Staszczyk i kogo usłyszymy na jego krążku? Co wspólnego ma "Syn miasta" z Markiem Grechutą? O tym w nagraniu rozmowy z Czwórki. W programie mówiliśmy także o książce, wywiadzie-rzece z Muńkiem Staszczykiem, która ukazać się ma we wrześniu tego roku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Wywiad przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 10.14

kd/ac

Zawsze lubiłem brzmienia elektroniczne, kochałem m.in. Kraftwerk, Ważne, że był fajnie użyty klawisz.  przypadku tak jest.

 


Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jamal z płytą "Czarny motyl”. "To dla mnie nowe otwarcie"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:25
Na piąty album Jamala trzeba było czekać dwa lata. Artysta, kojarzony dotychczas z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B, tym razem zaskoczył fanów zupełnie nowym muzycznym obliczem.
rozwiń zwiń