Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
Audio
  • O płycie "Syn miasta", współpracy z nowymi muzykami i planach na solową karierę - opowiada Muniek Staszczyk (Stacja Kultura/Czwórka)
Muniek Staszczyk
Muniek Staszczyk Foto: Mateusz Kulik/Czwórka

Jamal bajerski 1200.jpg
Jamal o "Czarnym motylu": to dla mnie nowe otwarcie

- Wśród utworów na nowej płycie będzie piosenka podarowana mi jesienią ubiegłego roku przez Dawida Podsiadło i Olka Świerkota. Już wówczas pomyślałem, że to powinien być mój singiel - wspominał Muniek Staszczyk i opowiadał o historii powstania tego numeru. - Ostatecznie fajnie wyszło, myślę, że zachowany został balans między nowymi brzmieniami a mną, jestem zadowolony. 

W rozmowie z Damianem Sikorskim artysta opowiadał też o tym, jak zamierza rozwijać swoją solową karierę. - Robię to, bo mam taką możliwość. Zawiesiłem T.Love, więc mogę troszkę "odpłynąć". Teraz interesuje mnie praca z nowymi ludźmi i w nowych warunkach. Jestem otwarty na muzyków młodego pokolenia - mówił Muniek Staszczyk.

Warto było długo pracować nad znalezieniem bandu. To, co dziś robię po prostu mnie nakręca. Fajnie złapaliśmy się z nowymi ludźmi, więc jestem bardzo ciekawy, co z tej współpracy wyjdzie Muniek Staszczyk

Na płycie "Syn miasta" znajdzie się w sumie 10 utworów, a premiera krążka zaplanowana została na 18 października 2019. Wiadomo już także, że promocyjna trasa koncertowa odbędzie się na początku przyszłego roku. Z kim współpracuje dziś Muniek Staszczyk i kogo usłyszymy na jego krążku? Co wspólnego ma "Syn miasta" z Markiem Grechutą? O tym w nagraniu rozmowy z Czwórki. W programie mówiliśmy także o książce, wywiadzie-rzece z Muńkiem Staszczykiem, która ukazać się ma we wrześniu tego roku. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Wywiad przygotował: Damian Sikorski 

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 10.14

kd/ac

Zawsze lubiłem brzmienia elektroniczne, kochałem m.in. Kraftwerk, Ważne, że był fajnie użyty klawisz.  przypadku tak jest.

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jamal z płytą "Czarny motyl”. "To dla mnie nowe otwarcie"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:25
Na piąty album Jamala trzeba było czekać dwa lata. Artysta, kojarzony dotychczas z takimi gatunkami jak dancehall, hip-hop czy R&B, tym razem zaskoczył fanów zupełnie nowym muzycznym obliczem.
rozwiń zwiń