Gaba Kulka - świętuje 10-lecie wydania płyty "Hat, Rabbit"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 13:54
- Wydając tę płytę, stałam się częścią zjawiska, które polegało na obalaniu granic międzygatunkowych - mówiła wokalistka w rozmowie z Damianem Sikorskim.  
Audio
  • Gaba Kulka o muzycznych wspomnieniach i nowej odsłonie płyty "Hat, Rabbit" (Stacja Kultura/Czwórka)
Gaba Kulka
Gaba Kulka Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Podział muzyki na konkretne gatunki, jak rock czy alternatywa istnieje bardziej w naszych głowach, niż w prawdziwej muzyce Gaba Kulka

Pierwszy album Gaby Kulki, zatytułowany "Out", ukazał się już w 2006 roku, ale laury, liczne nagrody, w tym Złota Płyta i Fryderyk w kategorii Wokalistka roku posypały się dopiero gdy światło dzienne ujrzała płyta "Hat, Rabbit". Po 10 latach artystka postanowiła powrócić do tego albumu i wraz z Marcinem Borsem, który przed dekadą odpowiedzialny był za mastering krążka, stworzyć go na nowo. - Ta płyta ważna, bo było to nasze pierwsze wspólne nagranie z ówczesnym zespołem, z którym do dziś mam masę miłych wspomnień. "Hat, Rabbit" był także początkiem współpracy z Mystic Production, co - jak mi się wydaje - zapoczątkowało moją obecność w wielu domach na wielu odtwarzaczach - mówiła wokalistka.

Natalia Przybysz foto_Silvia_Pogoda 1200.jpg
Natalia Przybysz. Nowa płyta, stare lęki i wiatr, co rozgoni burze

Dziś trwają prace nad remasteringiem krążka. Czym będzie się różnić reedycja "Hat, Rabbit" na winylu od poprzedniej edycji? I dlaczego zmiany będą "kosmetyczne"? Jak wyglądała praca nad nowym winylem z Marcinem Borsem? I dlaczego wokalistka obawiała się słuchania swojego krążka sprzed dekady? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadził Damian Sikorski

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 24.10.2019

Godzina emisji: 11.30

kd/ac

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń