W teatrze różnorodnie. Podczas "Nówki Sztuki" też

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 14:16
- "Nówka Sztuka" to przegląd najciekawszych propozycji, które pojawiły się na konkursie, który organizujemy jako Instytut Teatralny na wystawienie polskiej sztuki współczesnej - mówi Łukasz Orłowski, rzecznik prasowy Instytutu Teatralnego. - Ta "Nówka Sztuka" to są laureaci 25. konkursu - dodaje.
Audio
  • Łukasz Orłowski opowiada o "Nówce Sztuce" i innych wydarzeniach w Instytucie Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/aerogondo2

- Dziś w teatrze słychać przede wszystkim różnorodność - mówi gość Kasi Dydo. - Potwierdzają to osoby, które zajmują się teatrem w całej Polsce. Ta różnorodność się nie zmienia, ona się poszerza. A gdy się wydaje, że jest bardzo różnorodnie formalnie i tematycznie to jeszcze dzieje się coś nowego - dodaje. 

"Nowka Sztuka" jest przeglądem najciekawszych propozycji, które pojawiły się na konkursie, który organizujemy jako Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego na wystawienie polskiej sztuki współczesnej.  

To, co zaskakuje podczas przeglądu "Nówka Sztuka" to to, że co roku polskich współczesnych premier jest około 500 rocznie. - To olbrzymi materiał do pracy i rzeczywiście olbrzymia różnorodność - podkreśla gość Czwórki. 

Trudno jednoznacznie wyodrębnić temat, który króluje na polskich scenach teatralnych. Łukasz Orłowski dostrzega powrót do historii, do bohatera. 

Na Czwórkowej antenie gość poleca spektakle "Nówki Sztuki". Zaprasza też na wyjątkowe pokazy premierowe koncertu, wydarzenia performatywnego "Zastanawiam się" 14 i 15 listopada w Instytucie. Co jeszcze czeka nas w najbliższym czasie - o tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Orłowski (rzecznik prasowy Instytutu Teatralnego)

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 10.15

pj/ac

Czytaj także

Od Krakowa do Warszawy. Przegląd wydarzeń teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:29
Krakowski Festiwal Teatru Żydowskiego, Warszawskie Spotkania Teatralne - co będzie się działo podczas tych wydarzeń? W Czwórce zapraszalismy na najważniejsze imprezy kulturalne najbliższych tygodni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Norwegia zakochuje się w Szymborskiej!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:00
Wydarzeniem kulturalnym sezonu w Oslo jest prezentacja poezji noblistki Wisławy Szymborskiej na deskach Narodowej Sceny - Nationaltheatret. 
rozwiń zwiń