Od Krakowa do Warszawy. Przegląd wydarzeń teatralnych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 14:29
Krakowski Festiwal Teatru Żydowskiego, Warszawskie Spotkania Teatralne - co będzie się działo podczas tych wydarzeń? W Czwórce zapraszalismy na najważniejsze imprezy kulturalne najbliższych tygodni. 
Audio
  • Przegląd wydarzeń teatralnych Michała Piwowarka (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/aerogondo2

- Krakowski Festiwal Teatru Żydowskiego to pierwsza odsłona wydarzenia stworzonego przez krakowskich, jak i zagranicznych artystów, którzy działają na rzecz sztuki i kultury żydowskiej - mówił dziennikarz Czwórki Michał Piwowarek. - Festiwal, który potrwa do końca marca, ma być także zachętą dla osób niezwiązanych dotychczas z teatrem i kulturą żydowską, by poznały ją bliżej.

Dlaczego festiwal będzie wyjątkowym wydarzeniem i kogo usłyszymy na tamtejszych teatralnych? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie rozmawialiśmy także m.in. o wzbudzającym dużo emocji 39. przeglądzie Warszawskie Spotkania Teatralne, który rozpocznie się 3 kwietnia. Wybraliśmy się też do opolskiego Teatru Kochanowskiego, w którym premiera spektaklu "Córki powietrza. Sen Balladyny" w reżyserii Ingacio Garcii. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 14.03.2019

Godzina emisji: 11.48

kd/ac

Czytaj także

Kaliskie ulice od 25 lat stoją teatrem

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 12:58
Aktorzy teatrów ulicznych mogą grać nawet wtedy, gdy pada deszcz. Jednak dziś wszyscy trzymają kciuki za słoneczną pogodę, by jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Dziełań Ulicznych rozbłysła pełnym blaskiem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

XVIII festiwal "Dwa Teatry" - powód do wielkiej satysfakcji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 12:42
- Kiedy przygotowywałem pierwszy festiwal "Dwa Teatry", nie wyobrażałem sobie, że będę robił osiemnasty - mówi Janusz Kukuła, reżyser główny i dyrektor Teatru Polskiego Radia w przeddzień rozpoczęcia XVIII edycji imprezy. - To jest powód do wielkiej satysfakcji - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co słychać w teatrach? Demoludy i wolność w Olsztynie

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 17:40
120 twórców przyjechało do Olsztyna na festiwal "Demoludy - Nowa Europa". - Chcemy zobaczyć, co nas łączy. W jaki sposób upadek ZSSR wpłynął na historię każdego z krajów bloku wschodniego - mówi dyrektorka artystyczna Monika Kozłowska.
rozwiń zwiń