Dobry Wzór - cieszy oko, ułatwia życie, nie rujnuje portfela

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 14:30
Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego co roku nagradza dobrze zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. - Jeśli chcesz kupić stół z krzesłami, to my pokażemy ci palcem który i wytłumaczymy dlaczego - opowiada Katarzyna Rzehak, dyrektor Działu Kreatywnego i PR IWP.
Audio
  • Jaki jest Dobry Wzór 20119? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Heiko Koppenhagen/Pixabay

Design jest dla ludzi, dlatego nagradzamy takie projekty, które pozwalają nam wszystkim piękniej żyć Katarzyna Rzehak

Gwiazdka z nieba dla każdego

Wśród nagrodzonych projektów są m.in. spersonalizowane mapy nieba. - Autorzy projektu mają dostęp do należących do NASA, bardzo precyzyjnych map nieba. Wystarczy w aplikacji wybrać odpowiednią datę, na przykład swoich urodzin, żeby otrzymać na wydruku obraz, jak tego dnia wyglądało niebo - opowiada Katarzyna Rzehak. - Z myślą o wystawie wydrukowaliśmy sobie mapę nieba Warszawy z 1 października 1950 roku, czyli z dnia, w którym powstał Instytut Wzornictwa Przemysłowego - dodaje.

Dronoid do ratowania życia   


Czytaj także
wes anderson 1200.jpg
Wes Anderson w Wiedniu, Tamara Łempicka w Madrycie. Zaglądamy do galerii na świecie

W Sferze Nowe Technologie nagroda Wzór Roku dla Zrównoważonego Rozwoju powędrowała do Sławomira Huczały i firmy Spartaqs za dronoida. - Hermes V8M nie służy do kręcenia wesel tylko wyznacza nowe trendy - śmieje się rozmówczyni Kasi Dydo. - Wszyscy wiemy, że drony jako metoda transportu i komunikacji wejdzie w życie. Na wystawie prezentujemy dwa modele - jeden nurkuje, drugi lata i służy np. do transportu krwi - wyjaśnia. 

Katarzyna Rzehak tłumaczy także, dlaczego na wystawie nie zobaczymy stołu za 30 tysięcy opowiada jak w ciągu ostatniej dekady zmieniał się polski design.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość audycji: Katarzyna Rzehak (dyrektor Działu Kreatywnego i PR IWP)

Data emisji: 30.10.2019

Godzina emisji: 10.18

kul


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polish Culture Trip – kontener wypełniony polskim designem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 14:50
- Na pierwszy rzut oka Mobilny Instytut Kultury wygląda jak zwykły czarny kontener. Po rozłożeniu okazuje się, że może on być jednocześnie sceną, galerią, miejscem spotkań, a nawet mini-kinem – mówiła Monika Petryczko, współorganizatorka MIK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze projekty polskich projektantek na "Design. Sztuka Kobiet"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 18:15
DESA Unicum zapowiada największą w historii ekspozycję poświęconą polskiemu designowi tworzonemu wyłącznie przez kobiety. Wystawa "Design. Sztuka Kobiet" to przegląd blisko dwustu najlepszych projektów rodzimych designerek ostatniego stulecia.
rozwiń zwiń