Premiery filmowe tygodnia. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:44
Zapraszamy na polecenia najciekawszych premier filmowych tego tygodnia. Wśród nich powrót do historii sprzed ponad 20 lat i bohaterki, która zmieniła przyszłość, zapobiegając dniowi sądu. 
Audio
  • Hitchcock w rzeczywistości Barei i powrót Sary Connor. Polecenia premier od Łukasza Muszyńskiego (Stacja kultura/Czwórka)
Plakat filmu Ukryta gra
Plakat filmu "Ukryta gra"Foto: Mat. prasowe

Na ekrany kin powraca "Terminator: Mroczne przeznaczenie" w odświeżonej wersji. Trzy główne postaci to role kobiece. Wcielają się w nie Linda Hamilton, Mackenzie Davis i Natalia Reyes. - Mija dwadzieścia lat odkąd Sarah Connor ratuje ludzkość przed zagładą. Jak się okazuje, uratowani od jednego zagrożenia technologicznego ludzie szybko narażają się na kolejne niebezpieczeństwo - zapowiadał Łukasz Muszyński. 

W audycji nie zabrakło też zapowiedzi filmu o podwójnych agentach, skrytobójcach, hipnotyzerach i femme fatale, którego - jak pisał Łukasz Muszyński - nie zepsułby nawet radioaktywny deszcz. Mowa o filmie "Ukryta gra", filmie, który właśnie wchodzi na ekrany naszych kin. - Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku u szczytu zimnej wojny. Genialny matematyk i hazardzista Joshua Mansky zostaje sprowadzony przez amerykański wywiad do Polski, gdzie w Pałacu Kultury i Nauki ma odbyć się mecz szachowy między USA a ZSSR, choć rozgrywka jest tak naprawdę przykrywką do "gry wywiadów". 

W tle rozgrywa się kryzys kubański i widmo konfliktu nuklearnego. W rękach Mansky'ego leżą losy ludzkości. - To połączenie kina w stylu Hitchcocka z klimatem PRL i humoru Barei - mówił krytyk.

Z Łukaszem Muszyńskim rozmawialiśmy też o filmie "Midway" - filmie militarnym opowiadającym o żołnierzach amerykańskiej marynarki próbujących powstrzymać ekspansję Japonii na Pacyfiku w czasie II Wojny Światowej. 

W produkcji zobaczymy m.in. Woody'ego Harrelsona, Dennisa Quaida, Mandy Moore, Patricka Wilsona, Luke'a Evansa czy Nicka Jonasa. Jak ocenił ten film gość Czwórki? Więcej na ten temat w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 8.11.2019

Godzina emisji: 10.05

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Niedobrani", "Słodki koniec dnia", "Podły, okrutny, zły"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 13:00
Przed nami bardzo dobrze nakręcony weekend. Na ekrany kin wejdzie 9 nowych tytułów - w tym komedia z Charlize Theron i Sethem Rogenem, nowy film Jacka Borcucha i opowieść o seryjnym mordercy z Zakciem Efronem w roli głównej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Pokémon. Detektyw Pikachu", "Słońce też jest gwiazdą", "Herezja"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 17:00
- Dzień Dziecka w arto spędzić z detektywem Pikachu. Co prawda filmów rozgrywających się w świecie Pokémonów jest bardzo dużo, ale teraz swoją cegiełkę postanowiło dorzucić także Hollywood - mówi Łukasz Muszyński.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Anna", "Ja teraz kłamię" i "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:48
Jedną z premier omawianych przez Łukasza Muszyńskiego była "Anna" w reżyserii Luca Bessona. - Ten reżyser robił filmy o silnych kobietach zanim to stało się modne. Wystarczy spojrzeć na takie obrazy jak Nikita, czy "Leon Zawodowiec"- mówił krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery tygodnia. "Historyczny bryk", "ciepła satyra" i "inspirowana Lemem opowieść o relacji"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 13:20
Na ekranach polskich kin możemy już oglądać "Piłsudskiego" Michała Rosy, kontynuację serialu "Downton Abbey" i "Głos Pana". 
rozwiń zwiń