Dzień Niepodległości - 11 listopada w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 15:32
W tym wyjątkowym dniu Czwórka nadawała na żywo z Festiwalu Niepodległa na warszawskim Krakowskim Przedmieściu. 
Audio
  • Wydarzenia wokół Festiwalu Niepodległa w Warszawie zapowiada Patryk Kuniszewicz (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • O atmosferze i atrakcjach Festiwalu Niepodległa opowiada Marta Hoppe (Wiadomości Radiowej Czwórki)
  • Jak wyglądają obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - w materiale Macieja Wójcika (Wiadomości Radiowej Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

shutterstock flaga polski polska 1200.jpg
Jesteśmy na Festiwalu Niepodległa. Posłuchaj, co się działo >>>

11 listopada dziennikarze Czwórki relacjonowali przebieg Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Usłyszeć nas mogliście m.in. w "Wiadomościach Radiowej Czwórki" oraz w audycji "Trochę Optymizmu Popołudniem".

W "Stacja Kultura" zwiedziliśmy wystawę "Przytul Polskę" w warszawskim Centrum Koneser, zastanawialiśmy się, co jest powodem do dumy z Polski i jak wiele twarzy ma patriotyzm. Opowiadaliśmy też o kampanii "Ojczysty – dodaj do ulubionych", stworzonej przez Narodowe Centrum Kultury. 

W samo południe usłyszeliśmy Patryka Kuniszewicza w specjalnym wydaniu audycji "Stacja Nauka"ze studia plenerowego Czwórki na Festiwalu Niepodległa. Eksperci opowiadali m.in. o tym, jak wyglądała Polska 101 lat temu. 

Gościem "Czatu Czwórki" był Patrick Ney, Brytyjczyk od prawie dziesięciu lat mieszkający w Polsce i popularyzujący w świecie naszą historię. Za swoje działania został nagrodzony złotym BohaterOnem 2019. Co fascynuje go w polskiej przeszłości? Jak o niej opowiada światu? O tym rozmawialiśmy po godz. 16.00. POSŁUCHAJ ROZMOWY >>>

Wieczorem, w "Strefie Prywatnej" zastanowiliśmy się, czym dla młodzieży jest patriotyzm. Porozmawialiśmy z wolontariuszami Muzeum Powstania Warszawskiego, twórcami kół naukowych, szerzących pamięć o historii Polski twórcami historycznych gier czy patriotycznej muzyki.

Zobacz też: serwis specjalny Polskiego Radia: Polska Niepodległa - Świętujemy 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości  

Czytaj także

Oficjalne obchody Święta Niepodległości z udziałem pary prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 12:28
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą 11 listopada wezmą udział w obchodach Święta Niepodległości. Para prezydencka będzie uczestniczyć w mszy św. za ojczyznę i w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święto Niepodległości. "Polacy chcą wspólnie przeżywać dzień 11 listopada"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2019 13:49
- Polacy podczas wspólnego świętowania chcą czuć się wspólnotą. Teraz chcemy być częścią tych wydarzeń, coraz bardziej się angażujemy. Można zauważyć tę ewolucję współczesnego patriotyzmu. To słowo znaczy obecnie coś innego, niż wcześniej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Jan Kowalski, kierownik programu "Niepodległa".
rozwiń zwiń