Lady Gaga jako Tutenchamon z Mediolanu u Ridley'a Scotta

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 17:30
Wolała łkać w rolls-roysie niż być szczęśliwa na rowerze. Kiedy opuścił ją maż, wynajęła płatnego mordercę, aby zgładzić ostatniego właściciela firmy Gucci. W rolę Patrizii Reggiani, bohaterki filmu  "The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed" wcieli się Lady Gaga.
Audio
  • "Fordem The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed" - kto stoi za filmem o niezwykłym modowym klanie? (Stacja Kultura/Czwórka)
Lady Gaga
Lady GagaFoto: Andrea Raffin/Shutterstock.com

Tutenchamon z Mediolanu


Czytaj także
shutterstock lady gaga bradley cooper 1200.jpg
Lady Gaga: ta historia zdała test czasu

Patrizia Reggiani i Maurizio Gucci poznali się jako 22-latkowie na uniwersytecie w Mediolanie. Związek z córką kelnerki nie podobał się głowie rodziny, czyli Gucciemu seniorowi. Dlatego, gdy młodzi pobrali się w 1973 roku, Maurizio został wyrzucony z domu i wydziedziczony. Ale Patrizia dobrze wiedziała czego chce, przystąpiła do działania i krok po kroku wkradła się w łaski teścia. W Mediolanie mówiono o niej Tutenchamon, bo zawsze chodziła obwieszona złotem. Nosiła drogie stroje i jeździła limuzynami. Do czasu. W 1985 roku Maurizio w delegacji poznał dekoratorkę wnętrz Paolę Franchi. Do domu nie wrócił. Zostawił Patrizii apartamenty w Nowym Jorku i Mediolanie oraz kilogramy drogiej biżuterii. Ona za 400 tysięcy dolarów wynajęła mordercę i udowodniła, że zemsta jest kobietą. - W 1998 roku w wyniku procesu Patrizia Reggani została uznana za winną zarzucanych jej czynów i trafiła do więzienia. W zamian za dobre sprawowanie wyszła na wolność po 18 latach, w październiku 2016 roku - opowiada Wiktor Piątkowski z Bahama Films.

Lady Gaga w reżyserii Ridley'a Scotta

Scenariusz do filmu powstał na podstawie książki Sary Gay i choć powieść nie doczekała się polskiego tłumaczenia, jej tytuł brzmiałby "Dom mody Gucci: budząca sensację historia morderstwa, szaleństwa, glamouru i chciwości". Film wyreżyseruje i wyprodukuje twórca "Blade Runnera" Ridley'a Scotta. - To nie będzie pierwsza przygoda Lady Gagi ze światem filmu i mody. Już wcześniej mówiło się, że wokalistka wcieli się w postać Donatelli Versace w serialu "Zabójstwo Versace: American Crime Story". Tylko że wtedy plotki okazały się niesprawdzone - wspomina rozmówca Weroniki Puszkar.

Dlaczego Patrizia Reggiani nie chciała wyjść z więzienia? Jaką linię obrony przyjęli jej prawnicy? Która aktorka była brana pod uwagę przy obsadzaniu tej roli? O tym m.in. w materiale.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 10.40

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka lady gaga moda

Czytaj także

Wertep, Hania Rani i On Art. Co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 14:07
Zajrzymy na festiwal teatralny, porozmawiamy z  pianistką i kompozytorką Hanią Rani. Sprawdzimy, dlaczego warto udać się latem do kina.
rozwiń zwiń