Dobrze się gra "Dobrze się kłamie" w miłym towarzystwie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 13:31
- W "Dobrze się kłamie" spotyka się grupa przyjaciół, którzy znają się jak łyse konie, spędzili ze sobą już niejedne wakacje, wyjeżdżają zawsze razem, znają się od lat, 20 przynajmniej - mówi Przemysław Sadowski. 
Audio
  • Przemysław Sadowski opowiada o spektaklu "Dobrze się kłamie" (Stacja Kultura/Czwórka)
Afisz spektaklu Dobrze się kłamie
Afisz spektaklu "Dobrze się kłamie"Foto: mat.pras.

Teoretycznie w takim gronie przyjaciół nic nie może nikogo zaskoczyć. Jak się okazuje w przedstawieniu - to tylko teoria. - Przyjaciele, by się zabawić, by nie było nudno, decydują, że wszystkie smsy, które dostaną, będą czytali sobie na głos, a rozmowy telefoniczne będą prowadzili przez system głośnomówiący w telefonach - opowiada gość Kasi Dydo. - Okazuje się, że wszyscy mają jakieś tajemnice, że to jest bardzo ludzkie. To prawo każdego, żeby mieć jakieś tajemnice - dodaje. 

Reżyserii spektaklu podjął się Marcin Hycnar, który dał się niejednokrotnie poznać jako aktor. Na scenie widzowie zobaczą przedstawienie, którego treść niektórzy znają z włoskiego kina. Adaptacji tekstu z filmu Paolo Genovese dokonał Bartosz Wierzbięta. Teatralna publiczność doskonale wie, jak dobrze słucha się jego słów. Na scenie obok Przemysława Sadowskiego można zobaczyć Olgę Bołądź, Katarzynę Kwiatkowską, Anitę Sokołowską, Szymona Bobrowskiego, Marcina Perchucia, Wojciecha Zielińskiego, a na zmianę z nim: Bartka Topę. - Takie spotkania na scenie, po latach, to ogromna przyjemność - podkreśla gość Czwórki.

 

Jak ocenia pracę z reżyserem i aktorami? Nad czym Przemysław Sadowski pracuje w Lublinie? O tym m.in. w rozmowie ze studia Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Przemysław Sadowski (aktor)

Data emisji: 9.12.2019

Godzina emisji: 10.39

pj/ac

Czytaj także

Norwegia zakochuje się w Szymborskiej!

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:00
Wydarzeniem kulturalnym sezonu w Oslo jest prezentacja poezji noblistki Wisławy Szymborskiej na deskach Narodowej Sceny - Nationaltheatret. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

W teatrze różnorodnie. Podczas "Nówki Sztuki" też

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 14:16
- "Nówka Sztuka" to przegląd najciekawszych propozycji, które pojawiły się na konkursie, który organizujemy jako Instytut Teatralny na wystawienie polskiej sztuki współczesnej - mówi Łukasz Orłowski, rzecznik prasowy Instytutu Teatralnego. - Ta "Nówka Sztuka" to są laureaci 25. konkursu - dodaje.
rozwiń zwiń