Premiery filmowe: "Jak zostałem gangsterem", "Judy", "Koty"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:30
Kino gangsterskie "made in Poland", Renée Zellweger jako cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu oraz film... "do kuwety". Oto propozycje na weekend w kinie od krytyka Łukasza Muszyńskiego.
Audio
  • Krytyk filmowy Łukasz Muszyński poleca filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
Kadr z filmu "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa"Foto: Next - Film/mat. prasowe

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to oparty na faktach, najnowszy film reżysera "Underdoga", Macieja Kawulskiego. - Debiut Kawulskiego był sukcesem kasowym, co do tego nie ma wątpliwości. Nic więc dziwnego, że reżyser postanowił iść za ciosem - mówi gość Czwórki. - Fabuła oparta jest na prawdziwej historii pewnego gangstera, co już może budzić skojarzenia z filmami Patryka Vegi. Mnie osobiście "Jak zostałem gangsterem" przypomina trochę "Chłopców z ferajny" - dodaje. 

Zobacz zwiastun

W ten weekend na ekrany kin wchodzi najszerzej komentowany film ostatnich miesięcy - "Koty". W zrealizowanej z rozmachem ekranizacji słynnego musicalu występują m.in. James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson oraz Franceska Hayward. Za reżyserię obrazu odpowiada Tom Hooper, który wcześniej stanął za kamerą oscarowego "Jak zostać królem" czy "Nędzników". - Choć zastosowano tutaj najnowocześniejszą technologię "performance capture", efekty specjalne nie zadziałały. Film wprowadzono na ekrany, potem zdjęto, potem dystrybutor wysłał nową wersję "Kotów". Na niewiele to się jednak zdało - podsumowuje krytyk filmowy. 

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński opowiada także o nowym filmie z udziałem Renée Zellweger. Aktorka znana z roli Bridget Jones tym razem wciela się w Judy Garland. Czy za tę kreację zasłużyła na Oscara?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk, Filmweb.pl)

Data emisji: 3.01.2020

Godzina emisji: 10.17

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pewnego razu... w Hollywood". Tarantino robi porządki w Fabryce Snów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 20:05
- Z enfant terrible Hollywood Tarantino stał się szacownym klasykiem. Ale cały czas wzbudza kontrowersje i tak też jest przy okazji najnowszego filmu "Pewnego razu... w Hollywood" - opowiada krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak się robi wojnę w kinie? "Analogowo, bez efektów specjalnych"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 16:23
20 września na ekrany polskich kin wejdą "Legiony". - Poszło sto wiader pieniędzy w ten film - przyznaje reżyser Dariusz Gajewski. Budżet w wysokości 27 milionów złotych pozwolił stworzyć największą polską produkcję batalistyczną.
rozwiń zwiń