"Pewnego razu... w Hollywood". Tarantino robi porządki w Fabryce Snów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 20:05
- Z enfant terrible Hollywood Tarantino stał się szacownym klasykiem. Ale cały czas wzbudza kontrowersje i tak też jest przy okazji najnowszego filmu "Pewnego razu... w Hollywood" - opowiada krytyk Łukasz Muszyński.
Audio
  • O fenomenie filmów Quentina Tarantino opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Quentin Tarantino -  Hollywood Blvd, Los Angeles 2015
Quentin Tarantino - Hollywood Blvd, Los Angeles 2015Foto: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

W najnowszym filmie Tarantino opowiada o ludziach przegranych, którzy próbują się odbić od dna. To postaci pełne nostalgii, smutku i rozgoryczenia Łukasz Muszyński

Akcja dziewiątego filmu w dorobku twórcy "Wściekłych psów" i "Bękartów wojny" rozgrywa się w latach 60. XX wieku. Dawne gwiazdy kina - aktor Rick Dalton i jego przyjaciel kaskader powracają do Hollywood. Mężczyźni próbują odnaleźć się w przemyśle filmowym, który ewoluował podczas ich nieobecności. Tłem historii stały się zabójstwa dokonywane przez ludzi skupionych wokół Charlesa Mansona. - To był okres, w którym Fabryka Snów bezpowrotnie straciła niewinność. Tyle że Tarantino opowiada o tym w swoim stylu - mówi gość Czwórki.

W filmie występuje plejada gwiazd z Leonardem DiCaprio i Bradem Pittem na czele. -Panowe bujają się po Hollywoodzie, jeżdżą samochodem, spotykają znane postaci, chodzą na imprezy i zastanawiają się, co robić dalej ze swoim życiem - opowiada Łukasz Muszyński. - Ale oczywiście jest tu także przemoc w tarantinowskim stylu - dodaje

Fenomen Quentina Tarantino polega na tym, że jak się ogląda jego filmy to w żyłach zaczyna buzować krew Łukasz Muszyński

Film na ekrany polskich kin wejdzie w piątek, 16 sierpnia. Wtedy też będzie można przekonać się, dlaczego córka Bruce'a Lee obraziła się na Quentina Tarantino oraz co wspólnego "Pewnego razu... w Hollywood" ma z filmem "Jackie Brown". W audycji mówimy także o tym, dlaczego to przedostatni film reżysera i co będzie dalej bez Tarantino.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmweb.pl)

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 11.13

 

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń