Przybysz, Kortez, Radiohead - czego Sara Kordowska słucha zimą?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 14:27
Niektórzy artyści jeżdżą w czasie ferii na nartach, desce czy sankach, a inni chillują. Do tych chillujących właśnie należy Sara Kordowska, zwyciężczyni trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Wokalistka ułożyła playlistę idealną na zimę dla słuchaczy Czwórki.
Audio
 • Playlista Sary Kordowskiej. Które utwory poleca na zimowy chillout? (Stacja Kultura/Czwórka)
Sara Korowska
Sara KorowskaFoto: Ania Powałowska/mat. pras.

snowboard 1200.jpg
Dobra zabawa, sport i dużo dobrej muzyki - ferie w Czwórce

Każdy z nas, jeżdżąc na nartach (i stojąc w kolejce do wyciągu), doświadczył słuchania słabej muzy z głośników. Dlatego poprosiliśmy znanych muzyków i dziennikarzy o ułożenie listy 10 utworów, których przyjemnie będzie słuchało się podczas białego szaleństwa. - Ferie to dla mnie zawsze czas relaksu i odpoczynku - mówiła wokalistka w Czwórce. - W ubiegłym roku wyjechałam do szwedzkiej Kiruny. Było nawet -40 stopni, to kosmiczne temperatury, a ja spałam w igloo na środku zamarzniętej rzeki. To było niezwykłe doświadczenie, zwłaszcza, że w środku nocy udało mi się zobaczyć zorzę polarną. To widok nieporównywalny z niczym innym - wspominała wokalistka.

sara kordowska 1200 koncert.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Koncert Sary Kordowskiej na żywo w Czwórce >>>

ZOBACZ TAKŻE Spolsky, Zalewska, Bovska o nowej płycie Sary Kordowskiej "Dom 2.0" >>>

Playlistę Sary Kordowskiej otwiera Natalia Przybysz z utworem "Prąd". - To bardzo subtelny numer, który kojarzy mi się z ciepłem, a tego czasem brakuje. Gdy ta piosenka mnie wypełnia, czuję to ciepło. To utwór bardzo potrzebny zimą - mówiła Sara Kordowska. Kolejny na jej liście jest Skubas z utworem "Kosmos". - To artysta, który  towarzyszy mi bardziej intensywnie jesienią i zimą. Jego "Kosmos" przedostaje się w falą dreszczy, jest z pogranicza zimna i ciepła i daje coś, co bardzo sobie cenię w utworach: lekkie poczucie dyskomfortu i metafizyki. 

Na jej liście znalazły się także utwory m.in. od Krzysztofa Zalewskiego i Dawida Podsiadło, a spośród zagranicznych wykonawców wybór wokalistki padł na Radiohead czy Crystalised.

Damian Sikorski przyniósł także do Czwórki garść newsów, m.in. z życia Billie Eilish czy o planach Beastie Boys.

Playlista Sary Kordowskiej:

 1. Natalia Przybysz - Prąd
 2. Skubas - Kosmos
 3. Dawid Podsiadło - Focus
 4. Krzysztof Zalewski - Zimowy
 5. Kortez - Z imbirem
 6. All the times - Bahamas
 7. Crystalised - The XX
 8. King Garbage - Lost in the sauce
 9. Youth - Daughter 
 10. Radiohead - No surprises

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 16.01.2020

Godzina emisji: 11.40

kd/pj


Czytaj także

Gorące ferie Mery Spolsky. "Będę udawać, że nie ma zimy"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 15:52
Dla Mery Spolsky rok 2017 był bardzo pracowity. Ukazała się jej debiutancka płyta "Miło Było Pana Poznać", zagrała także mnóstwo koncertów. Zimowe ferie wokalistka, wbrew swojemu artystycznemu pseudonimowi, spędzi jednak we… Francji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muniek Staszczyk z solową płytą: "Syn miasta" to mój muzyczny oddech

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 15:51
Muniek Staszczyk zapowiada solową płytę "Syn miasta". Singiel zatytułowany "Pola" napisał m.in. Dawid Podsiadło, a w klipie zobaczymy Agatę Buzek i Jacka Braciaka. - To dla mnie taki "muzyczny oddech". Robię dziś coś zupełnie innego niż w T.Love - mówił w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń