X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polecamy książki: "Oficer i szpieg" Roberta Harrisa

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 13:52
"Oficer i szpieg" to oparty na faktach thriller polityczno-szpiegowski. - To także uniwersalna opowieść o tym, jak jeden człowiek może zmienić bieg historii - mówiła Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Oficer i szpieg" Roberta Harrisa i o tle afery Dreyfusa opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka)
Okładka książki Oficer i szpieg
Okładka książki "Oficer i szpieg"Foto: mat. pras.

srebrna droga stina jackson 1200.JPG
Polecamy książki. Stina Jackson - "Srebrna droga"

"Oficer i szpieg" to powieść osnuta wokół afery Dreyfusa, politycznego skandalu, który wstrząsnął Europą końca XIX wieku. Autor połączył schematy powieści szpiegowskiej i thrillera sądowego, wzbogacając je nastrojowymi opisami francuskiej rzeczywistości czasów Emila Zoli. - Młody oficer, stając się szefem tajnych służb wywiadowczych odkrywa, że w sprawie Dreyfusa zostały sfabrykowane dowody. Sam, choć jest jego przeciwnikiem, zaczyna dążyć do prawdy - opowiadała Kinga Michalska.

To, jak podkreślała ekspertka w Czwórce, opowieść o "wynaturzeniu wszelkiej władzy". - System, który został stworzony po to, by bronić człowieka, czy sądy, które mają sprawiedliwie sądzić - mówiła Kinga Michalska - jak się okazuje, nadużywają tej władzy. W imię "bezpieczeństwa narodowego" władza potrafi poświęcić obywatela bez wyrzutów sumienia. W przypadku "afery Dreyfusa" jest jeszcze sprawa tego, w jaki sposób ktoś, kto z góry skazany jest na niepowodzenie, na przykład z powodu swojego pochodzenia, może walczyć z systemem. Tu okazuje się, że nie może walczyć - mówiła Michalska. 

ZOBACZ WIĘCEJ Kinga Michalska poleca książki >>>

Robert Harris specjalizuje się w thrillerach historycznych. W kinach można oglądać film na podstawie jego powieści "Oficer i szpieg". - To człowiek, którego interesują mechanizmy działania wielkiej polityki, i to właśnie widać w jego książkach. Swoją pisarską karierę zaczynał od literatury faktu - mówiła Kinga Michalska. I opowiadała o pozostałych powieściach wybitnego pisarza.


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kinga Michalska

Data emisji: 21.01.2019

Godzina emisji: 11.40

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń