"Waiting room". Inkubator dla nowych twarzy światowej mody

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 15:20
Podpisali już kontrakt z agencją, ale od wybiegu i pracy z wiodącymi projektantami dzieli ich kilka lat. Życie niepełnoletnich modelek i modeli uwieczniła na zdjęciach Zosia Promińska. Wystawę "Waiting room" można oglądać w Instytucie Fotografii Fort w Warszawie.
Audio
  • Zosia Promińska o swojej wystawie "Waitnig room" (Stacja Kultura/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: science photo/Shutterstock.com

Pomiędzy światem wielkiej mody a dziecięcym pokojem

Od jakiegoś czasu świat mody wdraża nowe prawa dotyczące ochrony modelek oraz restrykcyjnie podchodzi do kwestii wieku. - Żeby wyjść w pokazie u Marca Jacobsa albo u Gucci trzeba mieć skończone 18. lat. Tymczasem wśród bohaterów "Waiting roomu" mam 12-latka, dla którego dziś oznacza to wieczność - opowiada fotografka i była modelka Zosia Promińska. - Zdecydowałam się sfotografować bardzo młodych ludzi, którzy są zawieszeni pomiędzy światem marzeń a szkolną rzeczywistością i dziecięcym pokojem - wyjaśnia. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Zosia Prominska ZRH-WAW-LIS (@zosia.prominska)


Gość Czwórki przyznaje też, że projekt w dużej mierze wykonała z osobistych pobudek. - Doskonale pamiętam, jak czułam się w ich wieku, kiedy stawiałam wkraczałam w świat modelingu - mówi. - Miałam 15 lat i niewiele osób, które mogłyby mi coś o tym świecie opowiedzieć.

"High fashion, big hopes"

W projekcie "Waiting room" wzięło udział ponad 100 modeli, których Promińska uchwyciła w ich własnych pokojach, w kreacjach najlepszych polskich projektantów - m.in. Gosi Baczyńskiej i Macieja Zienia, Michała Szulca, MMC, Kas Kryst. - Kontrast to jest to, co pierwsze rzuca się w oczy - opowiada. - Wnętrza, w których robiłam zdjęcia, mówią wiele o fazie przejścia, w której znaleźli się moi bohaterowie. Zamierzam się spotkać z nimi tam znów za pięć lat i udokumentować pełną przemianę - zapowiada artystka.       

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Zosia Prominska ZRH-WAW-LIS (@zosia.prominska)


Wystawę "Waiting room" można oglądać w Instytucie Fotografii Fort w Warszawie do 29 marca 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Zosia Promińska (fotografka)

Data emisji: 12.02.2019

Godzina emisji: 11.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antyportrety Michała "Massy" Mąsiora na Cracow Fashion Week

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 16:20
"Antyportrety" to wystawa fotografii artystycznej Michała "Massy" Mąsiora, która jest jednym z głównych punktów programu Cracow Fashion Week, który rozpoczął się w sobotę (9 marca) i potrwa do niedzieli (17 marca).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
rozwiń zwiń