FDA otwiera drzwi do świata mody

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 14:13
Projekt Fashion Designer Awards od początku swego istnienia, a to już 11 lat, konsekwentnie wspiera pasję i talenty młodych ludzi. - My dostarczamy to, co jest najbardziej potrzebne młodym ludziom: przygodę i emocje - mówi Joanna Sokołowska-Pronobis. 
Audio
  • Joanna Sokołowska-Pronobis zaprasza do udziału w projekcie Fashion Designer Awards (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: StockSnap/Czwórka

Shutterstock moda projektowanie praca pisanie kobieta 1200.jpg
Nowoczesne projektowanie. W zgodzie z naturą?

- Dziś w świecie mody jest trudniej niż kiedykolwiek - mówi Joanna Sokołowska-Pronobis. - Nigdy nie było łatwo, ale teraz spotykamy się z presją "kupuj mniej", "nie kupuj wcale", "zrób challenge i nie kupuj przez rok" - myślę, że duże koncerny z tym mają problem. Małych projektantów to chyba jednak nie do końca dotyczy, bo oni zawsze robili krótkie serie, rzeczy unikatowe, autorskie, dobre gatunkowo. Szli zgodnie z tym nurtem, który teraz jest tak naturalny - kup jedna rzecz, ale niech ci starczy na bardzo długo - dodaje. 

W projekcie Fashion Designer Awards, wbrew pozorom, ubranie jest na drugim miejscu - pierwsze zajmuje przygoda. Jednak warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie 5 rysunków kolekcji. 

pixabay ubrania 1200.jpg
Chemiczna odzież. Co truje w naszych ubraniach?

Tematem w tym roku jest "My city, my energy". - Ten temat przyszedł mi do głowy, bo przypomniała mi się moja historia - wspomina gość Kasi Dydo. - Gdy miałam 20 lat pojechałam pierwszy raz do Nowego Jorku i lecąc tam z Warszawy wiedziałam, że zderzę się z czymś niesamowitym, nowym, wielka metropolią. Pojechałam od razu na 2 miesiące. Czułam motyle w brzuchu, prawie fruwałam. Jak bym wtedy była projektantką, to bym pewnie machnęła kolekcję życia - dodaje z uśmiechem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani, wchodzimy w nową dekadę i ruszamy z rekrutacją do 11 edycji FDA❤️ Zapraszamy do udziału. To będzie fajny czas razem :-). Dziękujemy naszym Partnerom❤️ dzięki, którym FDA się rozwija, a uczestnicy zdobywają nagrody, doświadczenie i kontakty. Termin dostarczenia prac to 23.03.2020 #fashiondesignerawards2020 #fashiondesignerawards #fashion #fashiondesign #konkursdlaprojektantów #konkurs #fda #projektantmody #projektowaniemody #moda @batonikduplo #dpdpolska @perlage_water @electrolux_pl @kosmetyki_aa @flyenterair @quantumclinic @pili_pili_zanzibar @kmag_magazine @magazyngala @fashionmagazine_polska @fashionpost.pl @kobieta.pl @wirtualnapolska @lounge_mag @burda_style

Post udostępniony przez Fashion Designer Awards (@fashiondesignerawards_poland)


- Z jury dużo rozmawialiśmy o tegorocznym temacie. Wielu z nas ma takie miasto. Dla jednych jest to Londyn, dla innych Paryż czy Berlin, a dla innych Łódź - mówi Joanna Sokołowska-Pronobis. - Każde miasto ma swoją tożsamość, zapach, puls, tętno, wibracje - dodaje. 

Od 11 lat zasady projektu Fashion Designer Awards są podobne. Pierwszy etap to nadesłanie 5 żurnalowych rysunków, 5 sylwetek i załączenie wzornika tkanin. Do kolejnego etapu przechodzi 30 osób, które za zadanie ma uszycie 3 sylwetek. Joanna Sokołowska-Pronobis podkreśla, że liczy się talent i pasja. Wspomina, że gdy ogłaszała zeszłorocznego zwycięzcę, Adriana Krupę, mogła powiedzieć tylko: Talent, talent, talent!

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Joanna Sokołowska-Pronobis

Data emisji: 14.02.2020

Godzina emisji: 10.39

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znani projektanci i "szarańcza" na KTW Fashion Week

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 12:30
- Bardzo nam zależy, by na KTW Fashion Week pokazać młodych, promować ich, wprowadzać w świat mody, pomagać im, uświadamiać, jak działać skutecznie w tym świecie - mówi Anna Puślecka z KTW Fashion Week. - A "szarańcza" to moje, bardzo pieszczotliwe określenie młodzieży - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Herse - polski Dior. Synonim warszawskiego szyku

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 14:34
Warszawski Dom Mody Bogusław Herse był wielki i luksusowy. Projektował ubiory eleganckie, na miarę światowych trendów. 
rozwiń zwiń