Znani projektanci i "szarańcza" na KTW Fashion Week

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 12:30
- Bardzo nam zależy, by na KTW Fashion Week pokazać młodych, promować ich, wprowadzać w świat mody, pomagać im, uświadamiać, jak działać skutecznie w tym świecie - mówi Anna Puślecka z KTW Fashion Week. - A "szarańcza" to moje, bardzo pieszczotliwe określenie młodzieży - dodaje. 
Audio
  • Co nas czeka na KTW Fashion Week? (Stacja Kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Zvonimir Atletic

- Dziś młodzi nie mają zaplecza, nie ma w Polsce systemu finansowania mody czy młodych twórców, a oni są często świetni artystycznie, mają wspaniałe projekty, a nie radzą sobie z budowaniem własnego wizerunku i marki - mówi gość Kasi Dydo. - Problem ten dotyczy nie tylko Polski, dostrzegają go również przedstawiciele florenckiej szkoły Polimoda, która uczy największych projektantów świata. Wykładowcy podkreślają świetny poziom prac, talenty, ale to, co kuleje, to budowa własnego wizerunku, brandu, marki. 

W programie KTW Fashion Week, które odbywa się pod hasłem "Mentors & New Gen. now"  zaplanowano 30 pokazów mody, wykłady, dyskusje, rozmowy. W dniach 10-13 października katowicką Fabrykę Porcelany odwiedzą znani i cenieni projektanci. Kogo będziemy mogli tam spotkać? Czy dziś same ubrania wystarczą by zachwycić? Jaką rolę w modzie dziś pełni ekologia? O tym m.in. w rozmowie ze "Stacji Kultura". 

Poznaj klimat tej imprezy - obejrzyj relację z KTW Fashion Week .Two. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Puślecka (KTW Fashion Week)

Data emisji: 1.10.2019

Godzina emisji: 10.32

pj/ac

Czytaj także

Moda wchodzi do radiowego Studia im. W. Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:09
Studio im. Witolda Lutosławskiego to jedna z najlepszych sal koncertowych Europy. Tym razem, po raz pierwszy, ta wyjątkowa przestrzeń będzie gościła pokaz mody - na taki krok zdecydował się projektant Mariusz Przybylski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pionierki polskiego designu - o kobietach, które wyznaczały trendy

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 22:11
To książka o kobietach, które na różnych płaszczyznach przecierały w Polsce szlaki i wyznaczały trendy, a wciąż wiemy o nich niewiele. Kim były?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ilustrator mody. "Rozbudowuję wizję projektanta"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 11:00
Marysia Mastalerz, Magdalena Pankiewicz, Igor Kubik na łamach modowych pism interpretują sylwetki z pokazów mody.
rozwiń zwiń