Premiery filmowe: "Bad Boy", "Matthias i Maxime", "Zew krwi"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 16:00
Nowe kino Patryka Vegi, Xavier Dolan, który próbuje ocalić w sobie dziecko, i ekranizacja klasycznej powieści Jacka Londona "Zew krwi". Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński o filmowych premierach weekendu (Stacja Kultura/Czwórka)
Katarzyna Zawadzka i Antoni Królikowski na planie filmu Bad Boy
Katarzyna Zawadzka i Antoni Królikowski na planie filmu "Bad Boy"Foto: Ola Mecwaldowska /mat. promocyjne

Czytaj także
czwórka katarzyna warnke 1200 kulik.jpg
Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

W filmie "Bad Boy" Patryk Vega przygląda się środowisku kibiców piłkarskich. - Główną rolę gra Antek Królikowski, który jest świetny - przyznaje gość Czwórki. - To chyba pierwszy taki przypadek w filmie Vegi, że to aktor i jego kreacja niesie całą opowieść. Królikowski jest charyzmatyczny, niesamowicie zadziorny i dobrze się leje w tym filmie - ocenia krytyk. 

Jak zapowiadają producenci filmu: "Bad Boy" to nie tylko inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, która ujawnia najmroczniejszą stronę środowiska piłki nożnej. To również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców.

Nowy film twórcy "Wyśnionych miłości" opowiada o dwóch chłopakach u progu dorosłości - niepewnych swojego ciała, swoich emocji i tego, jakie miejsce czeka na nich w życiu. - Kiedy Dolan zaczynał filmową przygodę, mówiło się o nim "cudowne dziecko kina". Na naszych oczach dorósł i ani się obejrzeliśmy, skończył 30 lat - opowiada krytyk. - W filmie "Matthias i Maxime" opowiada o swoim pokoleniu i po raz pierwszy od sześciu lat pojawia się na ekranie - w roli nieśmiałego Maxime'a.

Zobacz zwiastun

Łukasz Muszyński ocenia także kolejną ekranizacje "Zewu krwi" Jacka Londona. Film wyreżyserował Chris Sanders, w roli głównej występuje Harrison Ford, a partnerują mu... piksele.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk, Filmweb.pl)

Data emisji: 21.02.2020

Godzina emisji: 10.08

kul/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe tygodnia. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 17:44
Zapraszamy na polecenia najciekawszych premier filmowych tego tygodnia. Wśród nich powrót do historii sprzed ponad 20 lat i bohaterki, która zmieniła przyszłość, zapobiegając dniowi sądu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Jak zostałem gangsterem", "Judy", "Koty"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 13:30
Kino gangsterskie "made in Poland", Renée Zellweger jako cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu oraz film... "do kuwety". Oto propozycje na weekend w kinie od krytyka Łukasza Muszyńskiego.
rozwiń zwiń