Kino domowe. Łukasz Muszyński poleca filmy, które dają nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 13:30
- Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co się trafi - mówi bohater filmu "Forrest Gump". I zwłaszcza dziś, warto te słowa potraktować jako oręż do walki z tym, z czym musimy się teraz mierzyć.
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński poleca filmy, które dają nadzieję (Stacja Kultura/Czwórka)
Restauracja Bubba Gump Shrimp Company w Santa Monica, gdzie toczyła się akcja nagrodzonego Oscarem filmu Forrest Gump.
Restauracja Bubba Gump Shrimp Company w Santa Monica, gdzie toczyła się akcja nagrodzonego Oscarem filmu "Forrest Gump". Foto: bonandbon/Shutterstock.com

Serce nad rozumem. Przypadek Gumpa

Zobacz

scott pilgrim shutterstock 1200.jpg
Kino domowe. Superbohaterowie to nie wszystko

Nakręcony przez Roberta Zemeckisa film trafił na ekrany kin w 1994 roku, a postać wykreowana w nim przez Toma Hanksa z miejsca podbiła serca widzów na całym świecie. - Forrest Gump, mimo wszystkich ograniczeń, które na początku zsyła mu los, wygrywa swoje życie - opowiada Łukasz Muszyński. - Z jednej strony jest to opowieść o przepracowywaniu najnowszej historii amerykańskiej, z drugiej - o tym, że jeśli się ma dobre serce i szlachetne zamiary, to można osiągnąć naprawdę wiele - podsumowuje.

Film otrzymał sześć Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i jest drugim - po "Królu Lwie" - najbardziej kasowym filmem w historii kina.

Zobacz zwiastun: 

Czytaj także
zero zero zero serial 2 1200.jpg
Seriale, które warto zobaczyć. Poleca Łukasz Muszyński

Wytańczyć marzenia. Przypadek Elliota

- "Billy Elliot" w reżyserii Stephena Daldry'ego to historia chłopca z miasteczka, w którym wszyscy pracują jako górnicy. Tata bohatera najlepiej widziałby go w tej samej roli, albo jako boksera. Ale Billy chce tańczyć - opowiada krytyk filmowy. - Mamy tu miks humoru, wzruszeń i fantastycznych kreacji aktorskich, czyli wszystko to, co dostarcza nam brytyjskie kino. Pazur społeczny i cierpkie przymrużenie oka - ocenia. 

Zobacz zwiastun: 

Bokser poza strefą komfortu. Przypadek Rocky'ego

Czytaj

kraina wielkiego nieba 1200.jpg
Kino domowe. Filmy o relacjach rodzinnych

Na liście "filmów ku pokrzepieniu serc" gość Czwórki umieścił także "Rocky'ego". - Fantastyczny film ze scenariuszem i prawdopodobnie z życiową rolą Sylvestra Stallone - wyjaśnia. - Podrzędny bokser dostaje szansę, żeby pojedynkować się z mistrzem. Dla Rocky'ego ta walka to nie tylko okazja na wyrwanie się z koszmarnej rzeczywistości, ale też na odzyskanie szacunku do samego siebie. Dla widza przyjemność doświadczania dającej nadzieję opowieści o duchu walki i sportowych emocji - podsumowuje rozmówca Kasi Dydo.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 01.05.2020

Godzina emisji: 10:15

kul/pj

Czytaj także

Seriale, które warto zobaczyć. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 15:00
- "Zero zero zero" to zrealizowany z rozmachem nowy serial twórców "Gomorry", którzy tym razem wzięli na celownik międzynarodowy handel kokainą - mówi Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kino domowe. Filmy poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 15:00
Filmowe opowieści o skomplikowanych relacjach rodzinnych są jak zwierciadło, w którym czasami warto się przejrzeć. 
rozwiń zwiń