Targi Sztuki Dostępnej. Kolekcjonowanie sztuki zacznij online

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 13:28
- Ta, trzecia edycja, Targów Sztuki Dostępnej odbywa się online - mówi Ewa Mierzejewska, jedna z organizatorek imprezy. - To świetny pretekst do rozpoczęcia kolekcjonowania sztuki - dodaje. 
Audio
  • O tegorocznych Targach Sztuki Dostępnej opowiadają organizatorki wydarzenia (Stacja Kultura/Czwórka)
Plakat Targów Sztuki Dostępnej
Plakat Targów Sztuki DostępnejFoto: materiały prom.

- Naczelną zasadą naszych Targów jest to, że nic nie może kosztować więcej niż 5000 złotych, nawet początkujący kolekcjoner może już sobie pozwolić na pierwsze zakupy - mówi gość Kasi Dydo. - My bardzo dbamy o jakość tych prac, dokonujemy selekcji galerii, selekcji artystów. Ten, kto nawet nie interesowała się bardzo tym tematem może kupić coś w przystępnej cenie i może być pewien, że to ma jakąś dobrą jakość artystyczną - dodaje. 

Do tej pory Targi Sztuki Dostępnej odbyły się już 2 razy. Ich trzecia odsłona odbywa się pierwszy raz w sieci. Nie zmieniły się jednak podstawowe zasady imprezy. - Prezentujemy tylko sztukę współczesną, bez sztuki dawnej, wprowadzony jest limit ceny i drobiazgowa selekcja - mówi Ewa Mierzejewska. - Teraz pierwszy raz targi odbywają się wyłącznie w internecie.

Pandemia skłoniła cały rynek sztuki, na całym świecie, do tego żeby się przeniósł do internetu Ewa Mierzejewska 

Z wielką radością 😊informujemy o obecności Vivid Gallery na Targi Sztuki Dostępnej Wiosna 2020 na Allegro. Z szerokiej...

Opublikowany przez Targi Sztuki Dostępnej Środa, 10 czerwca 2020

Ewa Mierzejewska i Lena Szwed-Strużyńska przy tej odsłonie targów zdecydowały się na współpracę z ogromną platformą sprzedażową, jaką jest allegro. - Ku naszemu zaskoczeniu nie przeraziło to artystów, zgłosili się licznie, mam 145 wystawców indywidualnych artystów i ponad 30 galerii - opowiada Lena Szwed-Strużyńska. - Każdy przygotował bardzo ciekawe propozycje - ocenia. 

Kasia Dydo przypomina, że na poprzednich wydarzeniach targowych pojawiła się nawet praca Banksy'ego, w cenie poniżej 5000 złotych, co było nie lada gratką. Tym razem Lena Szwed-Strużyńska zwraca szczególną uwagę na prace wystawiane przez Galerię Artkomiks, obrazy Tomasza "Waciaka" Wójcika czy Michała Żytniaka. Organizatorki podpowiadają, że każdy, kto chcę kupić sztukę, może zwrócić się do nich po radę za pośrednictwem mediów społecznościowych. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Ewa Mierzejewska i Lena Szwed-Strużyńska (organizatorki targów)

Data emisji: 11.06.2020

Godzina emisji: 11:15

pj

Czytaj także

Najlepsze projekty polskich projektantek na "Design. Sztuka Kobiet"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 18:15
DESA Unicum zapowiada największą w historii ekspozycję poświęconą polskiemu designowi tworzonemu wyłącznie przez kobiety. Wystawa "Design. Sztuka Kobiet" to przegląd blisko dwustu najlepszych projektów rodzimych designerek ostatniego stulecia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Galerie na świecie. Wizyta na dworcu, w pałacu i tylko w internecie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 12:53
Wystawy online chętnie serwowane w licznych muzeach całego świata nie są wynalazkiem czasu pandemii. Znamy je od lat. Ada Janiszewska dziś sprawdza te w Musée d’Orsay, Grand Palais w Paryżu i wirtualnym muzeum szwedzkiego designu. 
rozwiń zwiń