Kaja Klimek poleca seriale w sieci: "Black Monday", "Perry Mason", "Anioły w Ameryce"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 15:27
Podczas 56. ceremonii wręczenia Nagród Emmy, które są telewizyjnym odpowiednikiem Oskarów, ten serial triumfował aż w 21 kategoriach. - Telewizyjna premiera "Aniołów w Ameryce" odbyła się w grudniu 2003 roku, ale to tego serialu powinno się wracać przynajmniej z kilku powodów - mówi Kaja Klimek. 
Los Angeles, USA, 20.09.04: Meryl Streep ze swą nagrodą Emmy, którą otrzymała za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (obok Emmy Thompson), za swą rolę w produkcji Anioły w Ameryce.
Los Angeles, USA, 20.09.04: Meryl Streep ze swą nagrodą Emmy, którą otrzymała za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą (obok Emmy Thompson), za swą rolę w produkcji "Anioły w Ameryce".Foto: PAP/EPA /ARMANDO ARORIZO

Anioły nadal są w Ameryce

Sześcioodcinkowy serial na podstawie nagrodzonej Pulitzerem sztuki teatralnej Tony’ego Kushnera wyreżyserował Mike Nichols - twórca "Absolwenta" i "Pracującej dziewczyny". Akcja dzieje się w Nowym Jorku, w latach 80., kiedy to słowem budzącym największe przerażenie było AIDS. - Mimo, że minęło 17 lat, problemy poruszane w serialu nie zdezaktualizowały się, bo też nie zostały do końca przepracowane - wyjaśnia krytyczka filmowa. - To arcydzieło produkcji telewizyjnej, z fantastycznymi kreacjami m.in. Ala Pacino, Emmy Thompson czy Meryl Streep.

16:02 [CZWORKA]Stacja Kultura 25 czerwiec 2020 kaja klimek.mp3 Kaja Klimek poleca seriale w sieci (Stacja Kultura/Czwórka) 

"Angels In America" / HBO

Amerykański Sherlock Holmes

Perry Mason zanim trafił na mały ekran, z poświęceniem i sukcesem bronił klientów oskarżanych o ciężkie zbrodnie w powieściach i opowiadaniach Erle’a Stanleya Gardnera, które ukazywały się od 1933 do 1973 roku. - Twórcy serialu postanowili opowiedzieć historię tego bohatera, zanim stał się szanowanym prawnikiem - zdradza rozmówczyni Kasi Dydo. - Jest tu dużo mroku, a biorąc pod uwagę, że na razie możemy oglądać tylko jeden odcinek, czuję, że dopiero zaczniemy wchodzić w głąb - dodaje. - "Perry Mason" pokazuje związki Hollywood ze światem przestępczym, pokazuje religijność w "sekciarskim" wydaniu. Te wątki są ze sobą ciekawie pospinane i przyznam się, że jestem zaintrygowana.  

"Perry Mason" / HBO

Kiedy "wilki" trafiły na Wall Street

19 października 1987 roku przeszedł do historii jako czarny poniedziałek. Tego dnia przez globalne rynki przetoczył się jeden z największych krachów po II Wojnie Światowej, a giełda na Wall Street odnotowała największą dzienną stratę w historii. I o tym wycinku amerykańskiej historii opowiada "Czarny poniedziałek". - Serial ma tak zjawiskowe i dynamiczne tempo, że czasami trudno nadążyć za bohaterami. Ale z tego układu na pierwszy plan wybija się postać Don - współpracowniczki naszego "wilka" z Wall Street, granej przez Reginę Hall. Dla niej będę oglądała ten serial.

"Black Monday" / Showtime

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyczka filmowa)

Data emisji: 25.06.2020

Godzina emisji: 10.16

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"The Eddy". Joanna Kulig gra u reżysera "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 14:00
Dziś w sieci odbędzie się premiera pierwszej telewizyjnej produkcji reżysera Damiena Chazelle'a. - Na casting do serialu "The Eddy" aktorka pojechała z torbą, w której miała przygotowane rzeczy na porodówkę. Zanim na świecie pojawiło się jej pierwsze dziecko, rolę miała już w kieszeni - śmieje się Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaja Klimek poleca seriale: "Snowpiercer", "Homecoming", "Wielka"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 12:50
W sieci zadebiutował nowy serial. To "Wielka" ze scenariuszem, nominowanego do Oscara za "Faworytę", Tony’ego McNamary i Elle Fanning w roli carycy Katarzyny. - Dawno nie widziałam tak świetnie napisanego, doskonale zagranego, zabawnego i uroczego serialu - przyznaje Kaja Klimek.
rozwiń zwiń