"The Eddy". Joanna Kulig gra u reżysera "La La Landu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 14:00
Dziś w sieci odbędzie się premiera pierwszej telewizyjnej produkcji reżysera Damiena Chazelle'a. - Na casting do serialu "The Eddy" aktorka pojechała z torbą, w której miała przygotowane rzeczy na porodówkę. Zanim na świecie pojawiło się jej pierwsze dziecko, rolę miała już w kieszeni - śmieje się Łukasz Muszyński. 
Audio
  • Krytyk Łukasz Muszyński poleca światowe kino, w którym błyszczą gwiazdy polskiego filmu (Stacja Kultura/Czwórka)
Aktorka Joanna Kulig na festiwalu filmowym w Cannes - 2018 rok
Aktorka Joanna Kulig na festiwalu filmowym w Cannes - 2018 rok Foto: PAP/Abaca/Aurore Marechal/ABACAPRESS

"The Eddy" nakręcony jest w manierze paradokumentalnej. To obyczajowa opowieść o życiu muzyków Łukasz Muszyński

Joanna Kulig jako gwiazda podupadającego klubu w Paryżu

"The Eddy" to międzynarodowy dramat muzyczny osadzony w wielokulturowej rzeczywistości współczesnego Paryża. - Akcja serialu dzieje się w podupadającym paryskim klubie. Lokal "The Eddy" ma dwóch właścicieli, a jeden z nich prowadzi szemrane interesy, które mogą doprowadzić klub do całkowitej ruiny - opowiada krytyk filmowy. - Główną gwiazdą tego miejsca jest - grana przez Joannę Kulig - wokalistka jazzowa o imieniu Maja. 

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku i wtedy to rozmówca Kasi Dydo odwiedził aktorkę na planie filmowym. - Joanna Kulig przyznała, że przygotowania do roli polegały m.in. na nauce śpiewania piosenek w języku angielskim i francuskim oraz na dialogach, które jej bohaterka toczyła w trzech językach - opowiada gość audycji.

Pierwszy sezon serialu "The Eddy" ma osiem odcinków. Pierwsze dwa wyreżyserował Damien Chazelle.

Zobacz zwiastun

Kasia Smutniak jako (nie)perfekcyjna pani domu

Mieszkająca na stałe we Włoszech Kasia Smutniak jest jedną z gwiazd tamtejszego kina, o której fani mówią "młodsza siostra Moniki Bellucci". - Światowy rozgłos przyniósł jej m.in. udział w absolutnym hicie, czyli filmie Paola Genovese'a "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - opowiada Muszyński. - Kasia Smutniak wciela się w panią domu, która organizuje kameralne spotkanie dla przyjaciół. Miały być plotki, wino i kolacja, a zaczęła się dość ryzykowna gra na telefony - dodaje.

Film doczekał się wielu remake'ów. W tym także polskiej wersji, w której także wystąpiła Kasia Smutniak.  

Zobacz zwiastun

W "Małżeńskich porachunkach" nie brakuje maratonu smoliście czarnych i makabrycznych żartów Łukasz Muszyński

Marcin Dorociński jako rasowy zbój

Wśród aktorów, którzy coraz chętniej są zapraszani na zagraniczne plany filmowe, jest także Marcin Dorociński. - W "Małżeńskich porachunkach" wciela się w postać Igora, Rosjanina, który jest płatnym mordercą. Zostaje on wynajęty przez głównych bohaterów filmu po to, by "zajął się" ich żonami - mówi krytyk filmowy. - Dorociński ma tatuaże i wygląda jak prawdziwy zbój. Choć film zrobił Duńczyk, to nasz aktor zdecydowanie nie jest "hygge" - dodaje. 

Zobacz zwiastun

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 08.05.2020

Godzina emisji: 10:15

kul/kd

Czytaj także

Nieoczywiste seriale: "Fleabag", "After life" i 4 sezon "Billions"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:20
- Phoebe Waller-Bridge to jedno z najgorętszch nazwisk brytyjskiej telewizji - maszyna wielozadaniowa - mówi Łukasz Muszyński, o twórczyni serialu "Fleabag", którego drugi sezon już możemy ogladać na jednej z platform telewizyjnych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale, które warto zobaczyć. Poleca Łukasz Muszyński

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 15:00
- "Zero zero zero" to zrealizowany z rozmachem nowy serial twórców "Gomorry", którzy tym razem wzięli na celownik międzynarodowy handel kokainą - mówi Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń