Polskie Radio
Section05
Joanna Kulig

Joanna Kulig na premierze filmowej: strasznie się stęskniłam

Nominowana do Oscara "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego pomogła Joannie Kulig w rozpędzeniu jej międzynarodowej kariery. Niedawno aktorka zagrała pierwszoplanową rolę w serialu "The Eddy" w reżyserii Damiena Chazelle. Teraz na ekrany polskich kin wchodzi komedia, w której wcieliła się w jedną z głównych ról. Film "Każdy wie lepiej" doczekał się już swojej premiery, a Joanna Kulig opowiedziała w Trójce o planach na najbliższy czas.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Joanna Kulig Ryszard Jaźwiński FILM film polski KULTURA

"Każdy wie lepiej" – komediodramat z życia patchworkowej rodziny

"Każdy wie lepiej" to komedia na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – autora scenariuszy do takich rodzimych przebojów kinowych jak "Bogowie" oraz "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". W najnowszym filmie w rolach głównych wystąpili Joanna Kulig oraz Michał Czernecki. Na relację z premiery w audycji "Trójkowo, filmowo" zaprasza Ryszard Jaźwiński. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka FILM kino KULTURA film polski Joanna Kulig

"Bullet Train". Piątka zabójców w jednym pociągu

Wakacje w kinie przynoszą kolejne, interesujące premiery. W tym tygodniu zobaczymy m.in.: "Bullet Train" - film sensacyjny według powieści Kotaro Isaki, "Stracone złudzenia" - francuska ekranizacja powieści Balzaca w reżyserii Xaviera Giannioli, oraz "Każdy wie lepiej" - polska komedia obyczajowa o parze, która próbuje założyć rodzinę. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Montowski Marylin Monroe brad pitt Honoriusz Balzak sandra bullock Tokio Joanna Kulig Andrzej Seweryn Grażyna Szapołowska Pola Negri

Zimna Wojna powalczy o Oscary. "Zdjęcia w filmie są piękne"

Zimna Wojna otrzymała trzy nominacje do Oscarów. Film Pawła Pawlikowskiego będzie walczył o nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach „najlepszy film nieanglojęzyczny”, „najlepsze zdjęcia" i reżyseria. - Ta ostatnia kategoria jest bardzo prestiżowa, kino artystyczne bardzo rzadko w niej rywalizuje z największymi światowymi produkcjami. W tym wypadku to się wydarzy, to wspaniale - powiedział w Polskim Radiu 24 producent filmowy Maciej Pawlicki. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Pawlikowski FILM kino Joanna Kulig Tomasz Kot