Złote Globy 2021 w cieniu pandemii. Omawiamy nominacje

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 14:55
Triumfatorami tegorocznych Złotych Globów jest film "Mank" Davida Finchera i serial "The Crown", które uzyskały po 6 nominacji. W cotygodniowym spotkaniu, Kaja Klimek komentuje serialowe nominacje i opowiada o nowych produkcjach.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Joe Seer
shutterstock taniavolobueva brad pitt margot robbie 1200.jpg
Co słychać w świecie filmu? Robbie, Pitt i filmowy 

Znamy nominacje do Złotych Globów 2021. Najwięcej ich otrzymały "Mank" Davida Finchera i serial "The Crown". Nominacje otrzymały również aktorki grające w serialu. - Wszystkie aktorki zostały nominowane w swoich kategoriach. Myślę, że już teraz można przewidzieć, kto te nagrody dostanie - mówi Kaja Klimek.


Posłuchaj
21:36 Czwórka/ Stacja Kultura - seriale 04.02.2021.mp3 Komentujemy nominacje do Złotych Globów i polecamy seriale (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Kaja Klimek nie kryje rozczarowania, że zabrakło wśród nich serialu "Mogę cię zniszczyć". - Mówiłyśmy, że najlepszym serialem roku jest "Mogę cię zniszczyć". Film nie dostał ani jednej nominacji i to jest skandal - mówi w audycji. - Sięgam do tekstu z Guardiana, który mi podesłano i czytam tam: "Jestem autorką scenariusza "Emily w Paryżu", uważam, że "Mogę cię zniszczyć" powinno dostać nominację do Złotego Globu". Więc nawet jeżeli scenarzystka nominowanego serialu mówi, że to jest pomyłka, to to już jest jakiś absurd. Coś na tych Globach dziwnie się poukładało.

Źr. YouTube/ Mogę cię zniszczyć - trailer


W przekonaniu gościa Czwórki na Złotych Globach brakuje jeszcze jednej kategorii, w której doceniono by produkcje dokumentalne. - W tym momencie jest ich tak wiele i są tak świetne "The Last Dance" o Michaelu Jordanie, "I'll be Gone in the Dark", "The Vow" - to są naprawdę doskonałe seriale dokumentalne i są po prostu w szarej strefie. Nie przyciągają uwagi Złotych Globów, bo nie mają swojej kategorii.


Źr. YouTube/ ESPN/ The Last Dance - trailer


W tym roku ponad 40 nominacji otrzymały filmy oraz seriale oglądane na Netflksie. - Jeszcze rok, czy dwa lata temu dyskutowaliśmy, czy Netflix będzie rewolucją jeżeli chodzi o oglądanie filmów. To teraz już wiemy, że ta rewolucja nastąpiła i właściwie nie wiemy, czy jest jakaś konkurencja - mówi Kasia Dydo.


Źr. YouTube/Netflix/ Przeznaczenie: Saga Winx - trailer


W serialowych nowościach pojawił się serial "Przeznaczenie" z sagi Winx. - Twórcy czerpią pełnymi garściami z wątków filmowych, ale i serialowych produkcji dla młodzieży. Serial powstał na podstawie popularnej sagi Winx - mówi Kaja Klimek. - Główna bohaterka, która posiada pewne moce, jest trochę odmieńcem, trafia do szkoły na wzór Hogwartu. Mam poczucie, że to jest zbyt powierzchowne, zbyt łopatologiczne i dosadne. W pierwszych odcinkach jest tak dużo treści, że po 40 minutach oglądania mam dosyć.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek (krytyk filmowy)

Data emisji: 04.02.2021

Godzina emisji: 10.15

aw

Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
rozwiń zwiń