Polecamy seriale. "Ferajna z Baker Street" i "Q. Nadchodzi burza"

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:21
"Ferajna z Baker Street", czyli "Irregular", a także "Q. Nadchodzi burza" - to nowości serialowe. W sieci pojawić się ma także kilka nowych polskich tytułów. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/0 Dean Drobot

netflix free shutterstock 1200.jpg
Polecamy seriale na kwarantannę

"Ferajna z Baker Street" to kolejny serial, który zabiera widzów w świat Sherlocka Holmesa. Tym razem w wiktoriańskim Londynie paranormalne zbrodnie bada grupa młodych ludzi. - Mamy całą wielką i bardzo różnorodną drużynę. Stylowo, swoim hipsterskim sznytem, wpisują się w konwencję "Dzieci z Dworca Zoo". Prowadzą śledztwa w zakamarkach Londynu - mówiła gość Czwórki. - Znajdziemy tu nie tylko kryminalne zagadki, ale także przeróżne dziwne i mroczne tematy. To "zupa wieloskładnikowa", utrzymana trochę w klimacie fantasy - tłumaczyła. - To jednak serial detektywistyczny, w którym nie ma dla mnie żadnej tajemnicy. To bardzo rozczarwujące, bo od razu wszystko jest tu oczywiste.

Źr. Netflix Polska "Ferajna z Baker Street|Oficjalny zwiastun|Netflix

"Q. Nadchodzi burza" to serial dokumentalny, opowiadający o początkach ruchu QAnon. - To ruch bardzo mocno oddolny i anonimowy, mający jednak swoich przedstawicieli w internecie. Mówi się o tym, że gdzieś w środowisku Donalda Trumpa funkcjonowała osoba, która przekazywała jego przyszłe, zaplanowane decyzje. Ten serial to próba przyjrzenia się temu, jak ten człowiek funkcjonował - mówiła Kaja Klimek. Producentem jest Adam McCain, który w swoich produkcjach zgłębia świat amerykańskiej polityki. - Pandemia, koronawirus, kandydatura Hillary Clinton, oraz to, kim naprawdę jest Joe Biden - to tematy, którymi zajmują się twórcy tego serialu. Warto go obejrzeć, a potem zastanowić się nad tym, w jaki sposób działają mechanizmy fake newsów i spiskowych teorii na świecie i w Polsce. 

ZOBACZ TAKŻE Mówimy o serialu "Can't Get You Out Of My Head" >>>

Źr. HBO Q: Into the Storm (2021)|Official Trailer|HBO

Kaja Klimek mówiła także o zbliżających się polskich premierach, m.in. produkcji "Sexify". To opowieść o trzech przyjaciółkach, które zajmują się seksem i tworzą aplikację, która ma pomóc rozwijać życie erotyczne kobiet i mężczyzn. - Całość utrzymana jest w kluczu komediowym, a trailer jest bardzo dynamiczny, więc zapowiada się spoko - opowiadała ekspert. Jak wyliczała, w tym roku w sieci ukazać ma się także "Rojst 2", kontynuacja polskiej produkcji z 2018 roku. Akcja przenosiła nas do niewielkiego miasteczka w Polsce lat 80., to historia dwóch dziennikarzy, którzy mają wątpliwości co do sposobu, w jaki lokalna policja rozwiązuje sprawę morderstwa prostytutki. Tym razem twórcy cofają się do czasu powodzi z 1997 roku. - Pojawi się także m.in. kontynuacja produkcji "W głębi lasu" - wyliczała gość Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 01.04.2021

Godzina emisji: 10.16

kd

Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
rozwiń zwiń