Polecamy seriale. "Mare z Easttown", "Money, Explained" i Killer Mike

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2021 13:19
 "Mare z Easttown", "Money, Explained" i "Trigger Warning with Killer Mike" - to nowości serialowe. W serwisach streamingowych królują więc Kate Winslet, ale także sposoby na zarabianie i wydawanie pieniędzy, oraz rap.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/0 Dean Drobot

netflix free shutterstock 1200.jpg
Polecamy seriale na kwarantannę

"Mare z Easttown" to hit serialowy jednej z platform sreamingowych. Fabuła koncentruje się na Mare Sheehan - w rolę wcieliła się Kate Winslet - detektyw z Pensylwanii, która próbuje rozwiązać sprawę lokalnego morderstwa młodej dziewczyny, a jednocześnie zapanować nad swoim rozpadającym się życiem osobistym. - Widzowie przeczuwają, że sprawcą będzie ktoś z wewnątrz lokalnej społeczności - mówiła Kaja Klimek. I jak podkreślała, mocnym punktem serialu jest rola głównej bohaterki. - Kate Winslet jest tu absolutnie spełniona, przekracza swoje emploi pod wieloma względami - tłumaczyła gość Czwórki. - Gra "żelazną" kobietę, która bez względu na wszystko ściga przestępców, kimkolwiek by oni nie byli. Jednocześnie rozwiązuje własne problemy, ale nie mamy tu rysu destrukcyjnego. Jest za to pójście na terapię, praca nad sobą i próba pogodzenia się z pewnymi rzeczami, co nie jest częste w serialach o policjantach.  

Posłuchaj
20:00 czwórka kaja kiltura 2021_06_03-10-14-23.mp3 Polecamy seriale - co warto obejrzeć na małym ekranie? (Stacja Kultura/Czwórka) 

Źr. "Mare of Easttown" - official trailer

ZOBACZ TAKŻE Mówimy o serialu "Can't Get You Out Of My Head" >>>

- "Money Explained" to kilkuodcinkowy serial, utrzymany w duchu edukacji i rozrywki, który mówi o różnego typu oszustwach czy piramidach finansowych, na które możemy trafić w sieci - tłumaczyła gość Czwórki. W animowanym serialu wypowiadają się eksperci. - Mamy tu pięć 20-minutowych odcinków, z których każdy opowiada o czymś innym - tłumaczyła Kaja Klimek. - Serial pokazuje mechanizmy działania rynków finansowych, ale nie ma tu niestety recepty na to, jak zostać milionerem. 

Źr. "Money, Explained"/ Official Trailer

Trzecią propozycją Kai Klimek był serial dokumentalny "Trigger Warning with Killer Mike" z 2019 roku, w którym raper i aktywista Killer Mike wprowadza w życie swoje pomysły dotyczące przemian społecznych. - Był zaangażowany w ruch "Black Lives Matter" i politykę antytrumpowską - wyliczała Kaja Klimek. - W serialu m.in. próbuje żyć przez trzy dni wspierając finansowo czarną społeczność i okazuje się, że to nie takie proste, bo mało jest firm, dzięki którym mógłby to robić. Raper w finale kupuje Ziemię, by założyć swoje własne państwo - mówiła gość Czwórki. - Nie ma w tym zapędów separacjionistycznych, ale jest próba pokazania, jak funkcjonuje współczesna Ameryka - podkreślała ekspert. 

Źr. "Trigger Warning with Killer Mike"/Official Trailer

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 03.06.2021

Godzina emisji: 10.16

kd

Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
rozwiń zwiń