Katastrofa, syn superbohatera i POP - zapraszamy na seriale

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 13:45
Kaja Klimek zaprasza na cotygodniowy przegląd seriali. - W tym tygodniu polecam seriale "Katla", "Invincible" i "This is POP" - mówi w audycji.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/0 Dean Drobot

Posłuchaj
15:39 Czwórka/ Stacja Kultura - seriale 24.06.2021.mp3 Seriale w sieci poleca Kaja Klimek (Stacja Kultura/Czwórka)

Akcja serialu "Katla" ma miejsce na Islandii i rozpoczyna się rok po erupcji wulkanu Katla, który zakłóca ciszę i spokój małego miasteczka. Panuje mrok, jest ciemno, a pył osadza się na wszystkim. - Po erupcji wulkanu zaczynają z niego wyłaniać się pokryci sadzą ludzie, którzy nie wiadomo skąd się wzięli i kim są - opowiada krytyczka. - Jest to zdecydowanie intrygujący serial, bo otwiera się jedna tajemnica, pod nią znajduje się kolejna, pod nią znowu kolejna itd. Wszystko ze sobą jest magicznie połączone. W serialu jest dużo zaskoczeń, przemieszanie różnych płaszczyzn i chronologii, a ta intrygująca produkcja jest w całości islandzka.

netflix free shutterstock 1200.jpg
Polecamy seriale na kwarantannę

Źr. Netflix /Katla/ Official Trailer 

Kolejną propozycją Kaji Klimek jest serial "Invincible", który powstał na podstawie komiksu Roberta Kirkmana, twórcy m.in. "Walking Dead". - Nie jest to serial dla młodego widza, jest to serial dość hardcorowy, jeżeli chodzi o opowieści o super bohaterach. Punktem wyjścia jest Omni-Man, który jest fantastycznym superbohaterem o niezwykłych supermocach, ale ma też ziemską rodzinę i syna nastolatka - opowiada gość audycji. - Wszyscy czekamy na rozwój jego supermocy - dodaje.

Jest to też opowieść o relacji ojca i syna, gdzie ojciec zdradza tajniki bycia super bohaterem. Akcja serialu rozgrywa się w brutalnym świecie, pełnym przemocy. - Przygotujmy się na bardzo krwawe sceny walk i przemoc, która wylewa się z ekranu. Serial dubbinguje plejada aktorskich gwiazd. Wsłuchiwanie się jest czasem nawet przyjemniejsze niż oglądanie, bo nie jest to film dla ludzi o słabych nerwach. Przyznam, że dla mnie jest to trochę za mocne - dodaje Kaja Klimek.

Źr. Prime Video/Invincible /Official Trailer  

Kolejna propozycja naszego gościa to coś dla fanów muzyki. "This is POP" to ośmioodcinkowa produkcja, która bada połączenia pomiędzy brit popem, hip hopem, muzyką country i zespołem ABBA. - Mamy sentymentalną podróż po różnych dekadach, bo mamy lata 70. i 90. i boys bandy, a przy okazji przyglądamy się, jaki ta muzyka miała wpływ na współczesną muzykę. Jak inspirowała twórców i jak budowały się pewne, nowe trendy. To jest trochę jak ilustrowany podcast. Opowiada historie z innej perspektywy i ich wpływu na rozwój muzyki. Ten film pokazuje, jak można badać różne zjawiska w pop kulturze i o nich opowiedzieć.

Źr. Banger Films/ This Is Pop - Trailer

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Kaja Klimek

Data emisji: 24.06.2021

Godzina emisji: 10.16

aw

Czytaj także

"Ucieczka", "Obsesja Eve" i "Król tygrysów" - serialowe hity

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:54
Czas izolacji sprawia, że każda pora dnia wydaje się dobra na kolejny odcinek ulubionego serialu. Platformy streamingowe przygotowują dla nas wciąż nowe oferty.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

W serialowej odsłonie - „Król” Twardocha i „Emily w Paryżu”

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 19:03
Jak co tydzień na antenie Czwórki polecamy serialowe nowości. Na przegląd zaprasza Kaja Klimek.
rozwiń zwiń