Fotografia, muzyka i literatura - co słychać w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 09:07
W pierwszej godzinie audycji zaprosimy na wystawę "Portret osobisty" w Warszawie, porozmawiamy też z Kowalskim i polecimy książki, które warto przeczytać. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Sztuka malarstwo wystawa 1200.jpg
Londyn, Madryt i Lion - co słychać w galeriach na świecie?

W pierwszej godzinie audycji zaprosimy na wystawę "Portret osobisty". To prezentacja portretów autorstwa fotografiów: Silvii Pogody, Bartka Wieczorka oraz duetów Dyby i Adama Lach, Marty Zgierskiej i Mateusza Sarełło, które można oglądać od połowy czerwca 2021 do 21 sierpnia, w warszawskiej Galerii Promocyjnej. Gościem Czwórki będzie kurator wystawy Katarzyna Sagatowska.

Czytaj także:

W drugiej części programu rozmowa z Adim Kowalskim, czyli Kowalskim. Jego singiel  "Gangster" to zapowiedź nowego krążka artysty pt. "Anomalie". Producentem płyty jest Piotr Rubens Rubik, odpowiedzialny za wiele utworów m.in. Darii Zawiałow i Mroza. "Gangster" to jedna z pierwszych kompozycji która została napisana na płytę "Anomalie". Piosenka opowiada prawdziwą historię warszawiaka który marzył o wielkiej karierze, prawdziwej miłości i przyjaźni. Chciwość i żądza zaprowadzą go jednak wprost w ramiona mafii.

Czytaj także:

Po godz. 11.40 gościem Czwórki jak co tydzień będzie Kinga Michalska. Tym razem polecimy powieść Matta Haiga, brytyjskiego autora książek dla dzieci i dorosłych. "Biblioteka o północy" to błyskotliwa opowieść z wątkiem fantastycznym, której główna bohaterka dostaje możliwość zamiany swego życia na zupełnie inne. Alternatywne wersje życiorysów Nory skłaniają do odpowiedzi na istotne dla wszystkich pytania: w jaki sposób kształtują się nasze wybory, dlaczego oceniamy nasze życie jako dobre lub złe, co sprawia, że czujemy szczęście i satysfakcję?

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy we wtorek (03.08) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

kd

Czytaj także

Bovska o powstawaniu teledysku do "Barometru": myślałam kolorami

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 13:18
Niebieskie niebo, kontrastujące z białymi chmurami i niebieskie garnitury - to "Barometr", najnowszy klip Bovskiej. Wokalistka pojawia się w nim na plaży.
rozwiń zwiń