Piąte urodziny "Będzie głośno!". "To satysfakcja, ale i wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:26
Czwórkowa audycja "Będzie głośno!", która w tym roku obchodzi pięciolecie, doczekała się pierwszego własnego krążka na winylu. - To jest niesamowita przyjemność, a jednocześnie ogromne wyzwanie - podkreślał pomysłodawca tego projektu Damian Sikorski. 
Damian Sikorski z winylem The Best Of Będzie Głośno
Damian Sikorski z winylem "The Best Of Będzie Głośno!"Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycja "Będzie głośno!" >>>

Damian Sikorski wspominał swoją pierwszą audycję w cyklu "Będzie głośno!". - Prowadziliśmy ją jako duet wraz z wydawcą Kariną Terzoni. W pierwszej godzinie gościem była artystka wyjątkowo delikatna, a w drugiej - zespół bardzo hardcore'owy. To już pokazało, jaki przekrój muzyczny będzie w naszej audycji. Udowodniliśmy, że będzie w niej miejsce dla reprezentantów wszelkich gatunków muzycznych, zapraszamy twórców grających zarówno muzykę electro-popową, jazzową, jak i heavy metal - opowiadał Damian Sikorski. 

Posłuchaj
16:17 Sikorski Czwórka winyl 2021_10_12-11-16-14.mp3 O piątych urodzinach "Będzie głośno!" i jubileuszowym winylu opowiada Damian Sikorski (Stacja Kultura/Czwórka) 

sikorski winyl vinyl będzie głośno 1200.JPG
"Będzie głośno!" ma 5 lat. Kto debiutował w Czwórce?

Jak podkreślał, "Będzie głośno!" oraz towarzyszący jej konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" skierowane są do młodych niezależnych twórców i wykonawców. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i minikoncercie akustycznym. - Robię selekcję numerów, które do nas wpływają, bo przez te pięć lat wpłynęło do nas kilka tysięcy kompozycji, a prawie 700 znalazło się na Liście Przebojów. Słuchacze oddali w tym czasie kilkaset tysięcy głosów - mówił gospodarz "Będzie głośno!". Jak opowiadał, dodatkowym atutem jest możliwość promowania młodych artystów poprzez koncerty na żywo. - To zawsze jest przyjemność, a jednocześnie wyzwanie. Muzycy chcą często zagrać w programie w pełnym składzie, więc zdarzało się, że przyjeżdżali ciężarówką i przywozili ze sobą harfistów czy cały sprzęt elektroniczny - wyliczał Damian Sikorski. 

Zobacz:

W dniu premiery zaprosiliśmy na wywiady z popularnymi zespołami i wokalistami, którzy zadebiutowali w audycji m.in. Bass Astral x Igo, Odet, Mery sPolsky, Marta Zalewska, Arek Kłusowski, Sonbird. POSŁUCHAJ >>>


TheBestOf_BedzieGlosno_Vinyl_Awers_1200.jpg
"The Best of Będzie Głośno!" - winylowy prezent na pięciolecie

- W związku z konkursem "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" długo zastanawiałem się, co możemy zaoferować debiutantom, by ułatwić im start w branży. Dlatego pomyśleliśmy także o promocji. To nie jest tak, że wydaliśmy płyty Ms. Obsession, Sary Kordowskiej, Marty Zalewskiej, grupy Myasta, a za chwilę Wrony i dziś nie mamy z nimi kontaktu. Mamy cały czas: grupa Myasta zagrała mnóstwo koncertów, Sara Kordowska tworzy kolejny album, a Marta Zalewska kończy prace nad drugą płytą, Ms. Obsession występowała jako muzyk sesyjny, dziś tworzy własne rzeczy. A Spajku i Dziuniek, którzy otwierają nasz winyl, wydali nowy singiel - wyliczał Damian Sikorski. - Muzycy podkreślają dziś, że Czwórka "wystrzeliła ich kariery" niczym z procy, i bardzo nas to cieszy.  

Na pierwszej winylowej płycie Czwórki, czyli "The Best Of Będzie Głośno!" znalazło się 11 numerów artystów, którzy zwyciężyli w naszym konkursie, ale nie tylko. - Trudno było wybrać te utwory. Chciałem przede wszystkim pokazać przekrój artystyczny i różne gatunki, których posłuchać można w naszej audycji - podkreślał Damian Sikorski.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Damian Sikorski 

Data emisji: 11.10.2021

Godzina emisji: 10.32

Czytaj także

"Teraz Ja!!!". Poznajcie Wronę - artystkę, która wygrała konkurs " Wydaj płytę z Będzie Głośno!"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 09:00
- Do tej pory jestem oszołomiona i ogromnie się cieszę, że płyta, którą stworzyłam w moim pokoju w trakcie kwarantanny, niedługo będzie mogła ujrzeć światło dzienne - mówi w Czwórce Wrona. Jej solowa kariera rozpoczęła się na początku 2018 roku i doprowadziła do wygranej w 5.odsłonie Czwórkowego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". 
rozwiń zwiń