"Zaprojektowani" w Krakowie. Czym jest dziś dobry dizajn?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 15:40
Krakowskie Spotkania z Dizajnem to otwarte dla wszystkich spotkania z modą, fotografią, architekturą wnętrz i visual merchandisingiem. Odbywają się w w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych i potrwają do 27 listopada 2021 roku.
Stałym punktem programu Zaprojektowanych są bezpłatne warsztaty i wykłady. Pod okiem specjalistów (m.in. wykładowców i absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych) uczestnicy  mogą nabyć nowe umiejętności oraz posłuchać praktyków związanych z szeroko pojętym dizajnem.
Stałym punktem programu Zaprojektowanych są bezpłatne warsztaty i wykłady. Pod okiem specjalistów (m.in. wykładowców i absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych) uczestnicy mogą nabyć nowe umiejętności oraz posłuchać praktyków związanych z szeroko pojętym dizajnem. Foto: AntonStyle/Shutterstock.com

W ostatnich czasach określenie "dobry design" uległo przewartościowaniu i to wcale nie z powodu pandemii, tylko ekologii - przekonuje Rafał Stanowski z Krakowskich Szkół Artystycznych. - Zrównoważona moda, recykling i przetwarzanie to są teraz najbardziej nośne tematy, o których mówi się nie w kontekście przyszłości, tylko teraźniejszości. 

Posłuchaj
11:43 Czwórka Stacja Kultura - moda 24.11.2021.mp3 Wystawy, warsztaty, spotkania z designerami. Co jeszcze w programie "Zaprojektowanych"? (Stacja Kultura/Czwórka)

W programie 8. odsłony "Zaprojektowanych" znalazło się wiele tematów związanych z modą. Wśród nich m.in. wykład, o tym jak kreatywnie odpowiedzieć na wyzwania XXI wieku, przygotowany przez projektantkę mody Katarzyna Zajączkowska-Fajto oraz prelekcja "VM- zawód czy powołanie", podczas którego Krzysztof Komorowski opowie jak został Manager of Visual Merchandising Emporio Armani w Monachium. - Zapraszamy też na wystawy, które organizujemy pod zbiorczym hasłem „Fotoprzestrzenie”. Będzie to prezentacja najlepszych zdjęć i projektów słuchaczy Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu - opowiada gość Czwórki. - Pokażemy także zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu Polish Talent Support, w którym biorą udział młodzi polscy artyści, mieszkający na stałe poza granicami Polski i działający na polu mody, fotografii oraz aktorstwa.

Pokaz Dyplomowy SAPU 2021 / Krakowskie Szkoły Artystyczne

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Rafał Stanowski (dyrektor PR, Krakowskie Szkoły Artystyczne) 

Data emisji: 24.11.2021

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Kolorowy wulkan. O wizerunku scenicznym Wrony

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:30
- Potrzebę wyrażania wewnętrznego ja miałam od zawsze i na każdym polu. W muzyce, w sztuce, w modzie. Ale nigdy nie robiłam tego według planu, tylko z potrzeby chwili - opowiada Weronika "Wrona" Jasiówka, laureatka 5. odsłony naszego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 
rozwiń zwiń