"Jadę do domu" - nowy świąteczny numer od Sorry Boys

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 15:24
- Usiadłam przy pianinie i wyobrażałam sobie, że jak co roku jadę na Wigilię z Warszawy do Działdowa. Chciałabym, żeby "Jadę do domu" to było takie nasze "Driving Home For Christmas" - mówiła Bela Komoszyńska, wokalistka Sorry Boys. 
Bela Komoszyńska
Bela KomoszyńskaFoto: Czwórka/Ula Kaczyńska

Zespół Sorry Boys nagrał piosenkę o powrocie do domu na święta. Jak podkreślała wokalistka Bela Komoszyńska, ten utwór jest spełnieniem jednego z jej marzeń. - Marzyłam o tym, żeby nagrać świąteczną piosenkę. Choć od dwudziestu lat mieszkam w Warszawie, zawsze, gdy wracałam do domu na święta, słuchałam numeru "Driving Home For Christmas" i chciałam mieć swój odpowiednik tej piosenki - opowiadała. - W końcu, w ubiegłym roku napisałam taki numer. Początkowo zrobiłam to dla siebie, ale ostatecznie powstała piosenka Sorry Boys. 

Radosny klimat, ale i nostalgia - święta w pandemii

Jak tłumaczyła, ten numer nie jest "klasycznie świąteczny" i nie ma takiego klimatu. - To nie jest utwór do końca świąteczny, nie napawa optymizmem i błogą atmosferą. Ma sporą nutę nostalgii, ulotności. To trochę przewrotne, podróż na święta do domu w tej piosence jest trochę słodko-gorzka - opowiadała wokalistka. - Myślę, że wszyscy mamy poczucie tęsknoty za czymś trochę utraconym. Pandemia sprawiła, że nasze życia się pozmieniały i mamy przeświadczenie, że do pewnych rzeczy nie ma już powrotu. To dodaje nam nostalgii - tłumaczyła Bela Komoszyńska. 

Jak podkreślała wokalistka w rozmowie z Czwórką, ze względu na trzyletnie dziecko w jej domu atmosfera świąt zaczyna się już przed grudniem. - Mam dużo dystansu do ozdób świątecznych, ale mamy je już od dwóch tygodni - wyliczała wokalistka w Czwórce.

Jak powstawał utwór "Jadę do domu"?

Jak wspominała wokalistka, ten numer powstał "na raz". - Zaczęłam ją pisać, grając jednocześnie. Potem dopiero dopisałam drugą zwrotkę - wspominała. - Mam nadzieję, że ludzie będą jej słuchać, wracając do domów przed świętami, może kogoś ona ukołysze, a może ukoi ludzi, którzy nie przepadają za świętami - tłumaczyła. 

Klip zrealizowany został na ulicach nocnej Warszawy. - Kręciliśmy go od 23 do 5 rano. Było bardzo zimno i te nagrania przypłaciłam zdrowiem, ale to była jedyna możliwość, by ulice były w miarę puste - wspominała Bela Komoszyńska. 

Jak się okazuje, "Jadę do domu" nie jest jeszcze zapowiedzią nowego albumu, choć powstawała w tym samym czasie co inne numery, które się na nim znajdą. - To odrębny, specyficzny i samodzielny utwór o zupełnie innej tematyce - tłumaczyła wokalistka. - Pierwszy singiel, który będzie zapowiadać nasz nowy album, ukaże się na początku 2022 roku - zapowiadała.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Bela Komoszyńska (wokalistka Sorry Boys)

Data emisji: 06.12.2021

Godzina emisji: 10.35

kd/pj

Czytaj także

Vienio, Jamiroquai, Brodka, czyli muzyka pro-eko

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 14:02
Jednym z przykładów piosenki zaangażowanej w problemy ekologiczne jest "Corner of the Earth” formacji Jamiroquai. Vienio, Brodka czy Bovska także w swoich utworach poruszają tę tematykę. 
rozwiń zwiń