Premiery filmowe: "Spider-Man", "Matrix 4", "Wiedźmin 2"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2021 10:00
- W najbliższych dniach nie dzwońcie do fanów uniwersum Marvela i Matrixa oraz do tych, którzy czekali na nowy sezon "Wiedźmina". Przed nami bardzo mocna końcówka roku w świecie filmu - zapowiada krytyk Łukasz Muszyński. 
Zendaya Coleman (jako MJ) oraz Tom Holland (Spider-Man) na premierze filmu Spider-Man. Bez drogi do domu w Los Angeles - 13 grudnia 2021 rok
Zendaya Coleman (jako MJ) oraz Tom Holland (Spider-Man) na premierze filmu "Spider-Man. Bez drogi do domu” w Los Angeles - 13 grudnia 2021 rokFoto: Xavier Collin/PAP/Photoshot

"Spider-Man. Bez drogi do domu"

Po raz pierwszy w historii tożsamość Spider-Mana, naszego superbohatera z sąsiedztwa, zostaje ujawniona. Nie może już spełniać swoich superbohaterskich obowiązków i jednocześnie prowadzić normalnego życia. Dodatkowo naraża na niebezpieczeństwo tych, na których mu najbardziej zależy. - Na skutek źle wykonanego czaru doktora Strange’a otwiera się multiwersum i w świecie Spider-Mana pojawiają się złoczyńcy znani z poprzednich filmów z tej serii - opowiada krytyk filmowy. - W tytułową postać wciela się Tom Holland, który oczywiście nie jest pierwszym odtwórcą Spider-Mana, ale wyjątkowo dobrze radzi sobie w tej roli. Szczegóły produkcji do samego końca owiane były tajemnicą - do tego stopnia, że akredytowanym na wywiady dziennikarzom pokazywano tylko 40 minut filmu. - Możemy spodziewać się dużo humoru, ale też wzruszeń - dodaje.

"Wiedźmin" po raz drugi

W ten weekend - na jednej z platform streamingowych - odbędzie się też premiera drugiego sezonu "Wiedźmina". O serialu w Czwórce opowiadał reżyser i producent Tomasz Bagiński - POSŁUCHAJ >>>

Matrix - reaktywacja

Tuż przed Bożym Narodzeniem na duży ekran trafi kolejna część "Matrixa". - Ten film uchodzi za jedną z najbardziej dochodowych i kultowych marek w dorobku Warner Bros. Nic więc dziwnego, że wytwórnia postanowiła ją "reanimować" - opowiada Łukasz Muszyński. - W filmie "Matrix. Zmartwychwstania" Neo prowadzi zwyczajne życie w San Francisco, ale znów pojawia się Morfeusz, oferuje mu czerwoną pigułkę, i ponownie otwiera jego umysł na Matrix. Informacje na temat tej produkcji są równie strzeżone, co kody atomowe w Białym Domu. Ujawnione dotąd dwa zwiastuny niewiele mówią o tym, czego możemy się spodziewać. Musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na polską premierę do 22 grudnia.

Posłuchaj
16:17 CZWÓRKA Stacja Kultura - premiery 17.12.2021.mp3 Krytyk Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery (Stacja Kultura/Czwórka)

Premiera filmu "Matrix" w 1999 roku była prawdziwym przełomem dla popkultury. Siostry Wachowskie stworzyły dzieło, które nie tylko stanowiło rozrywkę, ale również zmuszało widza do myślenia. Ich produkcja zdobyła wówczas cztery statuetki w oscarowym wyścigu: za najlepsze efekty specjalne, dźwięk, montaż i montaż dźwięku.

MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA - Oficjalny zwiastun #2 PL / Warner Bros Polska


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 17.12.2021

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Premiery filmowe: "Diuna", "Furioza", "Halloween zabija"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 17:20
Mateusz Damięcki zrywa z wizerunkiem mężczyzny, którego twoja mama chciałaby mieć za zięcia, a Timothee Chalamet przestaje być chłopcem. W tle Zendaya i Weronika Książkiewicz, a w perspektywie jeszcze seans grozy, czyli "Halloween zabija". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy na weekend: "Dom Gucci", "Dziewczyny z Dubaju" i "Nasze magiczne Encanto"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 17:20
Dziedzictwo, zdrada, namiętność oraz zbrodnia i kara we włoskim imperium mody. Afera dubajska na dużym ekranie oraz magiczny dom w animacji Disneya - Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery tygodnia.
rozwiń zwiń