"Wiedźmin" - premiera drugiego sezonu serialu. Co wiemy o produkcji?

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2021 13:50
Już jutro, 17 grudnia, premiera drugiego sezonu serialu "Wiedźmin". To długo wyczekiwany moment przez fanów prozy Andrzeja Sapkowskiego. - W drugim sezonie będzie więcej akcji, więcej walki i więcej potworów - zapowiada Tomasz Bagiński, producent wykonawczy serialu. 
Henry Cavill
Henry CavillFoto: mat. prasowe

Fani z wytęsknieniem czekają na drugi sezon serialu "Wiedźmin". Jego premiera odbędzie się 17 grudnia. Jedną z osób, która miała duży wpływ na produkcję, jest polski animator i reżyser, nominowany do Oscara - Tomasz Bagiński, który jest producentem wykonawczym serialu. - Za nami już pierwsze pokazy przedpremierowe i pierwsze recenzje. Na razie jestem zadowolony - mówi w rozmowie z Anną Hardej. - Ludzie widzą, co poprawiliśmy i zmieniliśmy, widzą rozwój tego uniwersum w dobrym kierunku.


W drugim sezonie znowu podążamy śladem głównych bohaterów: Geralta, Ciri i Yennefer. - Jest to ważny sezon dla Ciri. To jest też ważny tom w prozie Andrzeja Sapkowskiego "Krew elfów" - opowiada Tomasz Bagiński. - Tak naprawdę to początek historii Ciri. W tym sezonie będzie miała bardzo dużo wyzwań zarówno aktorskich jak i fizycznych. Jest to sezon, kiedy poznajemy ją w Kaer Morhen, gdzie zaczyna trening wiedźmiński.

Po pierwszej serii mówiło się, że Geralt jest zbyt małomówny, podobnie jest jednak w książce. - On sprawia wrażenie małomównego, bo to, co mówi, trafia w punkt, jest trochę filozofem - tłumaczy rozmówca Anny Hardej. - W drugim sezonie, ponieważ historia na to pozwala, możemy spędzić więcej czasu z bohaterami. Więcej miejsca poświęciliśmy na budowanie emocji, więc faktycznie mogliśmy mieć Geralta, który jest bliższy Geraltowi z książek. Nie jest on tylko zabójcą potworów i wiedźminem, ale też filozofem i ma określone poglądy na moralność. W drugim sezonie nasz Geralt jeszcze bardziej zbliżył się do swojego książkowego pierwowzoru i myślę, że będziemy to kontynuować.

Źr. YouTube/ Wiedźmin - sezon 2 | Oficjalny zwiastun | Netflix

Jak zapowiada Tomasz Bagiński, również wątek Geralta i Ciri został nieco bardziej udramatyzowany poprzez dodanie pewnych elementów do scenariusza. - Powieść serialowa rządzi się swoimi prawami, wymaga kulminacji i w każdym odcinku potrzebne są zwroty akcji - tłumaczy. - Wiele rzeczy więc musieliśmy dodać. Ogólnie jednak staramy się być blisko głównego wątku. Jeżeli chodzi o opowieści o postaciach równoległych i pobocznych w książce, takich jak Jaskier i Yennefer, na tym etapie w prozie Andrzeja Sapkowskiego jest o nich niewiele, więc musieliśmy wymyślić rzeczywiście dość dużo dodatkowego materiału.Twórcy serialu postanowili zaskoczyć fanów i oznajmili, że planują wyprodukować program towarzyszący: "The Witcher: Unlocked", który pozwoli fanom zajrzeć za kulisy produkcji serialu.


Posłuchaj
08:22 Czwórka/Pierwsze Słyszę - wiedźmin_ 16.12.2021.mp3 Tomasz Bagiński w rozmowie przed premierą drugiego sezonu serialu "Wiedźmin" (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Tomasz Bagiński (animator, reżyser, producent filmowy)

Materiał: Anna Hardej

Data emisji: 16.12.2021

Godzina emisji: 07.15

aw


Czytaj także

Czego nie wiemy o Andrzeju Sapkowskim?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 10:31
- Mam wrażenie, że autor "Wiedźmina" pogrywa z nami jako swoimi odbiorcami, a my bardzo często traktujemy go zbyt serio - mówi Adam Flamma, autor książki "Wiedźmin. Historia fenomenu"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale w sieci: "Atypowy", "Jak zostać tyranem", "My, obywatele"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 15:10
Jak co tydzień zapraszamy na przegląd seriali. Tym razem ocenia je dla nas Maciek Kędziora. - To trzy zupełnie różne seriale - mówi. - Mamy przyjemną komedię, fascynującą i przerażającą opowieść o rządach autorytarnych oraz animowany serial edukacyjny. 
rozwiń zwiń