Koniec roku - czas podsumowań, ale nie tylko

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 08:09
Zaprosimy do świata sztuki, mody i seriali i sprawdzimy, co królowało w tych branżach w mijającym roku.
Co królowało na światowych wybiegach w mijającym roku?
Co królowało na światowych wybiegach w mijającym roku?Foto: Shutterstock/CatwalkPhotos

W pierwszej części audycji zaprosimy Was na serialowe podsumowanie roku 2021. Gościem Czwórki będzie - jak co tydzień Kaja Klimek, krytyk filmowy. Porozmawiamy o tym, co warto było zobaczyć na małym ekranie, a które seriale należało omijać szerokim łukiem. Z którymi warto było spędzić czas? O tym opowiemy po godz. 10.15.

Po godz. 10.45 "Pożegnanie jesieni" - powieść Stanisława Ignacego Witkiewicza przeczyta Jakub Kordas, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Kolejnych odcinków powieści będzie można słuchać na antenie Czwórki do 31 grudnia.

W cyklu "Sztuka Młodych" spotkamy się tradycyjnie z dziennikarzem kulturalnym Czwórki Szymonem Jaworskim. Sprawdzimy, co ciekawego wydarzyło się w kulturalnym świecie. Zaskoczenia, niespodzianki i najnowsze trendy, które mają szansę zostać na topie przez najbliższy rok? O tym opowiemy po godz. 11.15. 

Kwadrans później w studiu Czwórki pojawi się Adrianna Janiszewska, z którą sprawdzimy, co królowało w mijającym roku na modowych wybiegach. To będzie modowe podsumowanie roku. Opowiemy o najciekawszych trendach, sprawdzimy czyje projekty okazywały się najlepsze i najbardziej trafiały w gusta odbiorców i kreatorów. Nie zabraknie także opowieści o najbardziej spektakularnych modowych wpadkach mijającego roku. Pojawią się nowe zjawiska, sprawdzimy też, jakie było zaangażowanie mody i projektantów w działania społeczne.

Zobacz także:

***

Na audycję Stacja Kultura zapraszamy w czwartek (30.12) po godz. 10.05. Program poprowadzi Kasia Dydo

aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda KULTURA serial

Czytaj także

Kolorowy wulkan. O wizerunku scenicznym Wrony

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 17:30
- Potrzebę wyrażania wewnętrznego ja miałam od zawsze i na każdym polu. W muzyce, w sztuce, w modzie. Ale nigdy nie robiłam tego według planu, tylko z potrzeby chwili - opowiada Weronika "Wrona" Jasiówka, laureatka 5. odsłony naszego konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". 
rozwiń zwiń