Nieprzeciętni 2022. Rademenez: Nieprzeciętność jest wielowymiarowa

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 13:51
Jeszcze do 17 kwietnia można wypełnić formularz i zgłosić się, lub kogoś, do Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni 2022. Laureat zeszłorocznej nagrody i tytułu Nieprzeciętny 2021, Rademenez, tym razem zasiądzie w jury i poprowadzi tegoroczną galę plebiscytu.
Radosław Rademenez Blonkowski - Nieprzeciętny 2021
Radosław Rademenez Blonkowski - Nieprzeciętny 2021Foto: arch.pryw.

Rademenez, czyli Radosław Blonkowski to Nieprzeciętny 2021, rekordzista Guinnessa z roku 2021 na najdłuższy maraton indywidualnego rapowania, w którym osiągnął wynik 36 godzin. Jest też konferansjerem, muzykiem, Bboyem, beatboxerem, człowiekiem pełnym kreatywności i zaangażowania. Ostatni rok był dla niego wyjątkowy. - Ten czas był zdecydowanie nieprzeciętny, jak ta nagroda. Tytuł Nieprzeciętny 2021 zmotywował mnie do tego, żeby tę nieprzeciętność wynieść na wyższy level. Dlatego zdecydowałem się pobić rekord Guinnessa w 2021 roku - mówi gość Czwórki. - Ta nieprzeciętność "chodzi" za mną, podkręca chęci dalszego kreatywnego rozwoju. To fajna nagroda, z której jestem dumny - dodaje. 

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Gość Kasi Dydo zwraca uwagę i dziękuje, za to, że mógł przejść przez całą drogę plebiscytu Nieprzeciętni 2021 - został zgłoszony i nominowany do Nieprzeciętnych, następnie wybrany przez jury do finału, a potem, głosami ludzi, zdobył statuetkę i tytuł. 

Droga do rekordu

Dziś Rademenez stawia sobie kolejne cele, przesuwa granice wyzwań. - Mam kolejne pomysły, które chcę realizować. Idzie za tym chęć sprawdzania się w innych dziedzinach i działaniach - podkreśla i zdradza, że przy większości zadań, które obiera, liczy się dla niego droga do celu. To dla artysty czas na poznanie mnóstwa ciekawych rzeczy i ludzi, wyzwania, które go cieszą. - Droga do celu jest cudowna, oczywiście sam osiągnięty cel też jest satysfakcjonujący - dodaje. 

Do bicia rekordu Guinnessa, najdłuższego maratonu indywidualnego rapowania, Rademenez przygotowywał się psychicznie i fizycznie. Korzystał ze spotkań z trenerem personalnym, ćwiczył freestyle, czyli rapowanie prosto z głowy, bez wcześniejszego przygotowania się. Dbał o struny głosowe, suplementował organizm witaminami, trenował, biegał. Najważniejsza jednak była dla niego automotywacja. - Jeśli ktoś chce zrobić coś wielkiego, to warto się przygotować, rozłożyć cel na czynniki pierwsze. Jeśli w coś bardzo wierzymy i będziemy dokładać wszelkich starań, by to zrobić, to nam się to uda - zachęca. 

Teraz artysta pracuje nad dwoma projektami muzycznymi. Przy jednym z nich współpracuje z Amonem. Tworzą wspólny projekt pod nazwą RA, ze swoją ekipą muzyków też ma plan nagrać płytę. - Fajne rzeczy się dzieją - zdradza. 


Posłuchaj
14:56 czwórka stacja kultura 30.03.2022 nieprzeciętni.mp3 Nieprzeciętny 2021 roku, Rademenez opowiada o nieprzeciętności i drodze do wyznaczonych celów (Stacja Kultura/Czwórka)

 

RA - "Daleko" - J.Amon & Rademenez/Rademenez

Różna nieprzeciętność

W tym roku Rademenez zasiada w jury Czwórkowego plebiscytu. W rozmowie z Kasią Dydo zwraca uwagę na przeróżne rodzaje nieprzeciętności. 

Dla mnie nieprzeciętne są osoby, które nie poddają się łatwo, wyznaczają swoje cele, chcą je realizować, spełniają się w tym, poświęcają na to swój czas, chcą robić coś nietuzinkowego, coś, co ich wyróżnia - wymienia. - Są różne rodzaje nieprzeciętności, w zeszłym roku każdy z finalistów był różny. To były same wspaniałe osoby. Nieprzeciętność jest wielowymiarowa, nie da się jej jednoznacznie określić - dodaje. 

W tym roku Rademeneza zobaczymy w kapitule plebiscytu, ale też na Czwórkowej scenie. To właśnie on poprowadzi Galę plebiscytu i wręczy statuetkę Nieprzeciętnemu 2022.

Kandydatów do plebiscytu Nieprzeciętni 2022 można zgłaszać od 21 marca do 17 kwietnia. Prosty formularz dostępny na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl może wypełnić zarówno sam kandydat, jak i jego rodzina, przyjaciele, znajomi czy współpracownicy. Ogłoszenie laureata nastąpi 23 czerwca podczas gali finałowej.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo 

Gość: Rademenez (Radosław Blonkowski, Nieprzeciętny 2021, juror Nieprzeciętnych 2022)

Data emisji: 30.03.2022

Godzina emisji: 10.14

pj

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022 - co u laureatów z ubiegłych lat?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2022 10:45
Ruszył Plebiscyt NIEPRZECIĘTNI 2022, w którym szukamy ludzi mających niebanalne pasje. Wioletta Fijałkowska i Marcin Zastawnik znaleźli się w finale poprzednich odsłon Plebiscytu. Sprawdzimy, co u nich słychać. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. Justyna Pelc podpowiada, jak opisać się w zgłoszeniu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 09:17
Trwa plebiscyt Czwórki: Nieprzeciętni 2022. Można się zgłaszać jeszcze do 17 kwietnia. W 2021 roku jedną z finalistek plebiscytu została Justyna Pelc, dziewczyna nie z tej ziemi. Dziś Justyna poleca, by się zgłosić, szeroko prezentując swoją pasję. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2022. "Nieprzeciętność to dawanie radości innym"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 11:00
Trwa kolejna odsłona Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni. Do 17 kwietnia czekamy na wasze zgłoszenia, a w tym czasie sprawdzamy, co słychać u finalistów z poprzednich lat.
rozwiń zwiń